Türkiye'de İlk Kez TED Markalı Bir Etkinlik Salonun Dışına Çıkıyor!

İlham veren konuşmacılarıyla, püfür püfür esen rüzgarıyla Türkiye'de ilk defa TED markalı bir konferans salonun dışına taşacak.Dünyanın kaderini değiştiren Albert Einstein'ın yanıt bulamadığı bir soru vardı: Acaba çılgın olan kimdi? Kendisi mi, diğerleri mi? Peki ya size göre çılgınlığın sınırı nedir; ya da bir limiti olmalı mıdır? Albert Camus ''Akıllı, aptal demeden tüm insanlara bulaşan bir hastalıktır.'' demişti aşkı tanımlarken yarım asır önce... 21. yüzyılın ilk çeyreğinde aşkı nasıl tanımlıyoruz; aşık olabiliyor muyuz? ''Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı'' dizeleriyle yeni kapılar açmıştı Cemal Süreya zihinlerimizde... Gün geçtikçe daha hızlı ve pratik yemeklerin peşinden koşarken acaba hangi mucize lezzetleri ıskalıyoruz? Tüm bu soru işaretleri ve daha fazlası hakkında akıl yürütmeyi hedefleyen TEDxAlsancak Konferansı'nın bu seneki teması ''Aklındaki Soru Ne?'' olarak belirlendi. Yaşamın her alanından sıra dışı ve renkli TEDxAlsancak konuşmacıları 30 Ağustos Cumartesi günü bu soruların cevabını Çeşme-Alaçatı'da arayacak. Sıra dışı ve renkli konseptiyle Çeşme-Alaçatı Curcuna Otel, bu yıl TEDxAlsancak'a ev sahipliği yapacak.

Bu seneki konsepti Be Cool tarafından tasarlanan TEDxAlsancak Konferansı'na katılacak davetlileri pek çok sürpriz bekliyor. Kahve aralarında TEDxAlsancak konuşmacılarıyla havuz başında sohbet edip gece yarısı saat 00.30’a dek sürecek TEDxAlsancak AfterParty'de dilediği gibi eğlenme fırsatını yakalayacak olan davetliler bambaşka bir TED deneyimi yaşayacak. Hatta arzu eden misafirler etkinliği havuzun içinden takip edip çok özel TEDxAlsancak kokteyllerini yudumlayabilecek. Paylaşmaya değer fikirlere sınır olmadığını belirten TEDxAlsancak Küratörü Umut Mustafa Göçmen TEDxAlsancak katılımcılarına bu sıra dışı etkinliğe havlularıyla ve parmak arası terlikleriyle gelmelerini tavsiye ediyor. Bu senenin kesinleşen TEDxAlsancak konuşmacıları arasında Refika'nın Mutfağı'nın kurucusu ve Hürriyet gazetesi yazarı Refika Birgül, fütürist işadamı ve Brightwell Holdings Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas, yönetmen Ezel Akay, psikolog Mehmet Şakiroğlu, senarist-yazar ve aynı zamanda tıp doktoru Ercan Kesal, girişimcilik eğitmeni ve Digital Age dergisi köşe yazarı Berke Sarpaş ve ünlü seksoloji uzmanı Haydar Dümen yer almaktadır.

Davetiyeler Biletino'da!

Bu benzersiz ve uzun yıllar unutulmayacak TED deneyimini yaşamak isteyenler www.biletino.com web sitesi üzerinden TEDxAlsancak'a kayıt yaptırabilecekler.

TED nedir?

TED, “paylaşmaya değer fikirlerin” dile getirildiği, dünyanın önde gelen düşünürlerinin, bilim insanlarının, sanatçıların, tasarımcıların konuşmacı olarak katılarak kendi ilham verici, yaratıcı, yenilikçi fikirlerini ve öykülerini cesurca paylaştığı bir konferanstır.

TEDxAlsancak nedir?

TEDxAlsancak İzmir'de, Ege Bölgesi'nde ve hatta Anadolu'da gerçekleşmiş olan TED markalı ilk konferanstır. 2012 ve 2013 yıllarında başarıyla gerçekleştirilen ve bu sene üçüncü kez düzenlenen TEDxAlsancak 7 milyondan fazla kişiye ulaşmış, TEDxAlsancak videolarının internette izlenme sayısı 200.000'i geçmiştir. TED “Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için TEDx’i yaratmıştır. Bu program topluluklara TED gibi organizasyonlar sunmak, bireyleri de iletişime teşvik etmek için tasarlanmıştır. TED yeni bir platform yaratmaktadır ve bu global hareket fikirlerin güçlenmesinde etkileyici değişiklikler meydana getirmeyi hedeflemektedir.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER TED, TED konuşmaları, TEDxAlsancak, Çeşme-Alaçatı, Çeşme-Alaçatı etkinlik, Curcuna Otel, TEDxAlsancak Küratörü, Umut Mustafa Göçmen, Refika'nın Mutfağı, Refika Birgül, Alphan Manas, Ezel Akay, Mehmet Şakiroğlu, Ercan Kesal, Berke Sarpaş, Haydar Dümen