Türk Ve Balkan İş İnsanları Batüder'de Tek Çatı Altında

Türk ve Balkan iş insanlarını tek bir çatı altında toplayarak Türkiye ile Balkanlar'da kültürel, sosyal ve ticari alanda ortak projeler geliştirme hedefiyle kurulan Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği, Alsancak'taki dernek merkezinde gerçekleşen basın toplantısında, hedef ve projelerini kamuoyuna tanıttı. Derneğin faaliyet alanları ve hedefleri hakkında detaylı bilgi veren BATÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Akın Kazançoğlu, Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık hedefini esas alarak, bölgesel ve sektörel potansiyellerin en iyi şekilde değerlendirilmesi için çalışacaklarını söyledi.
Kazançoğlu, “Türk ve Balkan iş insanlarını tek bir çatı altında toplayarak Türkiye ile Balkanlar'da yapılacak ortak projelerle bu bölgelerde imalat ve hizmet sektörleriyle ilgili projeler düşünen iş insanlarına her iki bölge ve ihtiyaçlarının belirlenmesi konusunda tavsiyelerde bulunmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Sivil toplumun kurumsallaşması ve özel girişimciliğin yaygınlaşması konusunda da ortak projeler yürüteceklerini belirten Başkan Kazançoğlu, “BATÜDER, sanayici ve iş insanlarının sorunlarına sahip çıkarak toplumdaki öncü ve girişimci nitelikleri geliştirmek amacıyla kuruldu. Bu amaçlar doğrultusunda temsil ettiği coğrafya ve iş dünyası kesimine öncelik vermek üzere, piyasa ekonomisinin hukuki, kurumsal ve sosyal altyapısının geliştirilmesinin yanı sıra; ekonominin istikrar içinde büyümesi için de katkıda bulunacağız” ifedesini kullandı.

Derneğin, Türkiye'nin Balkan ülkeleri ve Türk dünyası ile de kültürel ortaklıkların tespiti için çalışmalar yapacağını kaydeden Akın Kazançoğlu, “Tespit edilen alanlarda faaliyetler gösterceğiz. Bununla birlikte uluslararası öneme sahip kurum ve kuruluşların yanı sıra; ülkelerle de ortak projeler üreterek ülkenin sağlık turizmine katkı sağlayacağız” bilgisini verdi.

Üyeler arasındaki ortak iş yapma kültürünün geliştirilerek, ticari birliktelikleri artırmayı da hedeflediklerini açıklayan Akın Kazançoğlu, BATÜDER'in ar-ge alanında, üniversitelerle de işbirliği içinde bilimsel temelli, kültür ve bilincin yayılmasın yönelik projelerde de yer alacağını vurguladı.

Kazançoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Öncelikli hedeflerimiz arasında, kalifiye iş gücünü artırmaya yönelik kurum ve kuruluşların kabiliyetlerini ve kapasitelerini artırmak ile yurtiçi ve yurtdışında katma değeri yüksek sektörlerin oluşmasını sağlayacak faaliyetler ve girişimleri planlayarak hayata geçirmek olacaktır”


BATÜDER Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor;
Akın Kazançoğlu, Atilla Üner, Osman Özkebapçı, Gafur Alişer, Kadir Alkışel, Şahin Leventoğlu, Hanif Pehlivanoğlu, Eftal Serter, Ercan Korkmaz, Ayşe Akın, Hüseyin Şahin, Kenan Doğan, Mesut

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER BATÜDER, Türk Ve Balkan İş İnsanları, Akın Kazançoğlu, iş adamları, iş dernekleri, izmir iş adamları