Tuntaş Çiftliği ile Doğal Lezzetler Artık Kapınızda

Kurtuluş Savaşı sonrası gerçekleşen mübadele ile vatan topraklarına gelen Tuntaş Ailesi, Girit’ten genlerine yükleyip getirdiği çalışma azmi, içinde yaşadığı toplum için değer yaratma isteği ve insanlara doğal beslenmenin imkansız olmadığını gösterme amacı ile kurduğu Tuntaş Çiftliği özgür gezen tavuk yumurtaları ve doğal sıkma meyve suları ile bölgede fark yaratıyor. İzmir’in Selçuk ilçesinde, Dünya’nın 7 harikasından biri ve medeniyetin beşiği olarak bilinen Antik Efes şehrinin 1.5 kuzeyindeki Küçük Menderes Ovası’nda 2500 dekarlık bir arazi üzerinde 5000 tavuk kapasitesi ile hizmet vermekte olan Tuntaş Çiftliği, ürettiği ürünleri bölgenin tarihinden aldığı güçle birlikte, ürünlerin ve müşterilerinin değerine yakışan şekilde üretiyor, paketliyor ve insanların damak zevkine “doğal bir şekilde” sunuyor.

100 yıllık bir üretici geçmişine sahip olduklarını ve bu toprakların doğallığını doğal bir biçimde ortaya çıkarmak için ellerindeki bütün imkanları kullanacaklarını belirten Tuntaş Ailesi’nden Barış Tuntaş “Biz yaklaşık 100 yıllık bir üretici aileyiz. Gücümüzü bu topraklardan alıyoruz. Bize her türlü nimeti sunan ve yaşamımıza devam etmemizi sağlayan bu topraklara gereken değeri göstermezsek, kendimizi de yavaş yavaş öldürürüz. Bu yüzden her zaman yerli tohumlarla üretim yapmaya gayret ediyoruz. Tarımda gereksiz kimyasal kullanımına karşı olmakla birlikte toprak, su ve havanın zararlı kimyasallarla kirletilmemesi için mücadele ediyoruz.” dedi.

İnsanlara doğal besin ulaştırmanın külfetli, çaba isteyen ama aynı zamanda “doğru işi yapmanın verdiği bir güzel yanı” olduğunu belirten Barış Tuntaş “Ürünlerimizi Tarım Bakanlığı’nın üretim izinleri çerçevesinde üretiyoruz. Düzenli analiz ve tektiklerle kontrollerimizi yapıyor, sonuçlarını şeffaf bir şekilde tüm halkımız ile paylaşıyoruz. Bölge çiftçisiyle bilgi ve tecrübe paylaşımına değer veriyor, onların hak ve menfaatlerini her an gözetiyoruz.” diyerek projenin kapsamının ve önemin altını bir kez daha çizdi.

Tuntaş Çiftliği projesine Aile ismini vermesinin önemine de değinen Tuntaş, “Gördüğünüz gibi markaya ailenin soyisminin verilmiş olması, markanın geliştirilmesine verilen önemi anlatır niteliktedir. Bu projedeki amacımız Tuntaş Ailesi’nin geçmişten bugüne aktardığı bilgi, deneyim ve başarı birikiminin gıda sektörüyle taçlandırılması ve günümüz çevre şartlarında herkesin özlemini duyduğu katkısız, doğal, günlük ve taze ürünleri sipariş üzerinden paket servis yöntemiyle özel olarak Tuntaş Çiftliğinin müşteri portföyüyle buluşturmak.” dedi.

Tuntaş Çiftliği 6‘lı ve 15‘li özgür gezen tavuk yumurtaları ve doğal sıkma meyve suları ile yediğine ve sağlığına dikkat eden doğal besinin önemini anlamış bireylere, şimdilik, İzmir Mavişehir bölgesindeki villa ve konutlar bölgesindeki ev, kamu ve özel işyerlerine hafta içi her gün ve cumartesi günleri mesai saatleri içerisinde servis hizmeti sağlıyor.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER tuntaş çiftliği, barış tuntaş, doğal yumurta, doğal portakal suyu, doğal greyfurt suyu, doğal ürünler, selçuk çiftlik, aile çiftliği