Travel Turkey İzmir’de Çeşme Rüzgarı

İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda dün kapılarını açan 8. Travel Turkey İzmir Fuarı’na çok sayıda yerli ve yabancı firmanın katılırken, Çeşme’deki 110 otel de Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) standında ziyaretçilerle buluştu.ÇEŞTOB Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Öncel ile Boyalık Beach Çeşme Otel Müdürü Orhan Belge, Fuar ziyaretçilerine Çeşme’yi tanıttı.

Fuarı ve 2015 turizm sezonunu değerlendiren Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Öncel, turizmcilerin olumsuz yönde etkilenmemesi için 2015’in haziran ayında yapılması planlanan milletvekili genel seçimlerinin turizmciler olarak daha erken bir tarihe alınmasını istediklerini söyledi.

Tüm Fuarları Önemsiyoruz

Öncel, Çeşme’de 2015 yaz turizm sezonu hazırlıklarına hızla devam ettiklerini ve buldukları her tanıtım fırsatını kaçırmadıklarını söyledi. Birliğin, Çeşme’deki 110 otel adına Fuara katıldığını ifade eden Öncel, “İzmir’den sonra da 22 – 25 Ocak tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılacağız. Yurtdışında ise Hollanda ve Almanya’daki fuarlara katılacağız. Bu fuarlarda Çeşme’yi en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz. 2015 yaz sezonu için de Çeşme’de hazırlıklar sürüyor. Belediyemiz alt yapı ve peyzaj çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Genel Seçimlerin Zamanlaması Yanlış

Gelecek yıl haziran ayında yapılması düşünülen genel seçimlerinin zamanlama olarak yanlış bir tarihe denk geldiğini belirten Öncel, “Seçimin haziran ayından önce yapılmasını istiyoruz. Sezon içinde yapılacak olan bir seçim bizim bütün sezonumuzu bölecek. Bu da turizmcilerimize zarar olarak yansıyacak. Bütün sene hazırlığımızı yapıyoruz ve bir seçimle hepsi boşa gidiyor. Daha önce de yaz sezonuna denk gelen seçimlerden dolayı turizmciler olarak yeterince zarar gördük” diye konuştu.

Çeşme’de Güvenli Tatil

Çeşmeli turizmciler olarak katılımcılara otellerini birebir olarak tanıttıklarını belirten Boyalık Beach Otel Müdürü Orhan Belge, “İyi bir tatil yapmak isteyen herkesi İzmir’in turizm cenneti Çeşme’ye bekliyoruz. Tatilcilerin, Çeşme’nin denizinden, kumsalından ve rüzgarından en iyi biçimde faydalanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Turizmde en büyük hizmet güvendir. Önemli olan tatilcilerin kötü bir sürpriz yaşamaması ve bu güvende Çeşme’de var” diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Uluslararası Fuar Alanı, Boyalık Beach Otel, Orhan Belge, Çeşme Turistik Otelciler Birliği, ÇEŞTOB, Veysi Öncel, 8. Travel Turkey İzmir Fuarı