Tire Deka ve Metropak'tan Ayrancılar'a dev yatırım

Yeni tesisi için 4 milyon TL’lik yatırım yaptıDünyaca ünlü markalara ambalaj üretimi gerçekleştiren Tire Deka ve Metropak Ambalaj Ayrancılar’a dev yatırım gerçekleştirdi. Toplam 7 bin metrekarelik alanda yeni tesisini kuran Tire Deka ve Metropak Ambalaj 4 milyon TL’lik yatırıma imza attı. Yeni fabrikasıyla üretim kapasitesini ve kalitesini artıran Tire Deka ve Metropak, müşteri portföyünü de ikiye katlamayı hedefliyor.
Kapasiteyi ikiye katladı
Ambalaj sektöründe 1996 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini dile getiren Tire Deka ve Metropak Ambalaj Genel Koordinatörü Onur Güven, sektöre ve Türkiye’ye hizmet için yeni yatırımlarla büyüme yoluna gittiklerini söyledi. Firmaların yatırımlarını azalttığı bir dönemde yeni bir fabrika kurmaya karar verdiklerini dile getiren Güven, “18 yıldır yerli ve yabancı dünya markalarına hizmet veriyoruz. Üretimimizi daha kaliteli ve seri yapmak için Çin’den yeni bir makine satın aldık. Bunun yanında Ayrancılar’da toplam 7 bin metrekarelik bir alan yeni bir tesis kurduk. Yeni tesisimizle birlikte üretim kapasitesini ikiye katlarken, kalitemizi daha da artırdık” dedi.
Dünya markalarına üretim
Ayrancılar’daki yeni tesislerinde 80 kişilik uzman ekipleri üretim yaptıklarını anlatan Güven, ambalaj üretimi yaptıkları şirketler arasında Calvin Klein, Chicco, U.S. Polo, Dr. Oetker, Bosch gibi dünyaca ünlü markaların yer aldığını kaydetti. Yaptıkları yatırımlarla hem İzmir ekonomisine hem de ambalaj sanayine katkıda bulunduklarını vurgulayan Güven,’’ Bizim çalıştığımız tüm firmaların birer marka değerleri var bizlerde bu önemli markaların görselliği için üretim yapıyoruz, yaptığımız iş o kadar önemli ki, kaliteli ambalaj kaliteli ürünü destekliyor. Biz şu anda yılda 30 milyonluk kutu ve ambalaj üretimi yapıyoruz. Yeni yatırımızla birlikte en kısa zamanda bu sayıyı iki katına çıkararak daha yoğun bir müşteri portföyüne hizmet etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
 

Tire Deka ve Metropak Ambalaj Genel Koordinatörü Onur Güven, 4 milyon TL yatırımla kurdukları yeni fabrikaları ile üretim kapasitelerini ikiye katlayacaklarını söyledi.

 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Tire Deka, Metropak Ambalaj, Ayrancılar, Fabrika, Ambalaj, Onur Güven, Calvin Klein, U.S Polo, Dr. Oetker, Bosch, İzmir, Kalite, Ürün, Hedef, Yatırım, Portföy