Tevfik Fikret'in Anaokulu Hazır

Özel İzmir Tevfik Fikret Okulları Genel Müdürü Mehmet Ali Atakan, Alsancak Tevfik Fikret Anaokulu’nun 2013-2014 öğretim yılında hizmete gireceği müjdesini verdi.Tevfik Fikret Lisesi ek binada hazırlanan anaokulu, lise öğrencilerinden ayrı konumlandırılan 40 metrekarelik aydınlık ve geniş sınıflarda eğitim verecek. 2 Eylül 2013 tarihinde eğitime başlayacak olan okulda 3-6 yaş arası öğrencilerin oyun ihtiyaçlarına cevap verecek oyun parkı da hazırlandı.

Tevfik Fikret Okulları Genel Müdürü Mehmet Ali Atakan, Alsancak merkez binada yer alan Anaokulu’nun; psikolojik olarak güçlü ve mutlu, akademik olarak başarılı, sosyal olarak ise etkili bireyler yetiştirmeye yönelik problem çözme anlayışına dayalı bir okul iklimi yaratmayı hedeflediğini söyledi.

Dünyaca ünlü okul öncesi kurumların sistemlerinden yararlanılarak Ar-Ge departmanı ve uzman öğretmenler tarafından hazırlanan eğitim programlarının, küçük öğrencileri tüm gelişim alanlarında geliştirmeyi ve desteklemeyi amaçladığını belirtti.

Anaokulu’nda öğrencilerin yoğun bir Fransızca dil eğitiminin yanısıra ek branş derslerle eğitim alacağını da ifade eden Atakan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Branş derslerimiz görsel sanatlar, drama, dans, mental aritmetik, orff eğitimi, satranç, bale, cimnastik, beden eğitimi, mini yoga ve mutfak atölyeleri de öğrencilerimizin gelişimine katkıda bulunacak. Öğrencilerimiz aynı zamanda oyun kulübümüzde eğlenerek öğrenecek. Önemli ölçüde talep gören anaokulumuza kayıt başvuruları devam etmekte olup, öğrencilerimizi noter huzurunda yapılacak olan kura ile belirleyeceğiz. Böyle bir okulu İzmir’e kazandırdığımız için mutluyuz.”

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Tevfik Fikret Lisesi, Tevfik Fikret Okulları Genel Müdürü Mehmet Ali Atakan, görsel sanatlar, drama, dans, mental aritmetik, orff eğitimi, satranç, bale, cimnastik, beden eğitimi, mini yoga, mutfak atölyeleri, izmirdeki en güzel anaokulu, izmirin en kapsamlı anaokulu,tevfik fikret anaokulu, izmir anaokulları