TEDxAlsancak'ta Geri Sayım Başladı

Türkiye'de ilk kez TED markalı bir etkinlik salonun dışına taşıyor. TEDxAlsancak 30 Ağustos Cumartesi günü Alaçatı'da sizleri bekliyor.Dünyanın kaderini değiştiren Albert Einstein'ın yanıt bulamadığı bir soru vardı: Acaba çılgın olan kimdi? Kendisi mi, diğerleri mi? Peki ya size göre çılgınlığın sınırı nedir; ya da bir limiti olmalı mıdır? Albert Camus ''Akıllı, aptal demeden tüm insanlara bulaşan bir hastalıktır.'' demişti aşkı tanımlarken yarım asır önce... 21. yüzyılın ilk çeyreğinde aşkı nasıl tanımlıyoruz; aşık olabiliyor muyuz? ''Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı'' dizeleriyle yeni kapılar açmıştı Cemal Süreya zihinlerimizde... Gün geçtikçe daha hızlı ve pratik yemeklerin peşinden koşarken acaba hangi mucize lezzetleri ıskalıyoruz? Tüm bu soru işaretleri ve daha fazlası hakkında akıl yürütmeyi hedefleyen TEDxAlsancak Konferansı'nın bu seneki teması ''Aklındaki Soru Ne?'' olarak belirlendi. Yaşamın her alanından sıradışı ve renkli TEDxAlsancak konuşmacıları 30 Ağustos Cumartesi günü bu soruların cevabını Çeşme-Alaçatı'da arayacak. Sıradışı ve renkli konseptiyle Çeşme-Alaçatı Curcuna Otel, bu yıl TEDxAlsancak'a ev sahipliği yapacak.

İlham veren konuşmacılarıyla, püfür püfür esen rüzgarıyla Türkiye'de ilk defa TED markalı bir konferans salonun dışına taşacak. Bu sene TEDxAlsancak Konferansı'na katılacak davetlileri pek çok sürpriz bekliyor. Kahve aralarında TEDxAlsancak konuşmacılarıyla havuz başında sohbet edip gece yarısı saat 01:00'e dek sürecek TEDxAlsancak AfterParty'de dilediği gibi eğlenme fırsatını yakalayacak olan davetliler bambaşka bir TED deneyimi yaşayacak. Hatta arzu eden misafirler etkinliği havuz kenarından takip edip çok özel TEDxAlsancak kokteyllerini yudumlayabilecek. Paylaşmaya değer fikirlere sınır olmadığını belirten TEDxAlsancak Küratörü Umut Mustafa Göçmen TEDxAlsancak katılımcılarına bu sıradışı etkinliğe pantalon, gömlek ya da etekle değil şortları, pareoları ve parmak arası terlikleriyle gelmelerini tavsiye ediyor. Bu senenin kesinleşen TEDxAlsancak konuşmacıları arasında Refika'nın Mutfağı'nın kurucusu ve Hürriyet gazetesi yazarı Refika Birgül, yönetmen Ezel Akay, Coca-Cola İnteraktif Pazarlama Müdürü ve CNN TÜRK & Radikal gazetesi yazarı Yüce Zerey, psikolog Mehmet Şakiroğlu, senarist-yazar ve aynı zamanda tıp doktoru Ercan Kesal, yatırımcı Özgür Bayraktar, sahne sanatçısı ve oyuncu Ece Ercan, girişimcilik eğitmeni ve Digital Age dergisi köşe yazarı Berke Sarpaş ve ünlü seksoloji uzmanı Haydar Dümen yer almaktadır. NOT: Bu konuşmacı listesinde olağandışı sebepler yüzünden değişiklik yapılabilir. Davetiyeler Biletino'da! Bu benzersiz ve uzun yıllar unutulmayacak TED deneyimini yaşamak isteyenler www.biletino.com web sitesi üzerinden TEDxAlsancak'a kayıt yaptırabilecekler.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER TED, TED konuşmaları, TEDxAlsancak, Çeşme-Alaçatı, Çeşme-Alaçatı etkinlik, Curcuna Otel, TEDxAlsancak Küratörü, Umut Mustafa Göçmen, Refika'nın Mutfağı, Refika Birgül, , Ezel Akay, Mehmet Şakiroğlu, Ercan Kesal, Berke Sarpaş, Haydar Dümen