Tayvanlılar, İzmir’de Ortak Proje Yapmak İstiyor

İzmir’de incelemelerde bulunan Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Kurumu TAİTRA Temsilcisi Cory Hua, yenilenebilir enerjide İzmir’de ortak projeler konusunda fikir alışverişinde bulundu.Ziyaret kapsamında İzmir’de 25 yıldır enerji sektöründe faaliyet gösteren Öz Mühendislik’in Kurucusu ve EBSO Meclis Üyesi Özkan Mucuk ile de görüşen Hua, güneş enerjisi alanında ortak projeler geliştirme çağrısı yaptı.

Hua ile yaptıkları görüşmede özellikle güneş enerjisi üzerinde durduklarını dile getiren Mucuk, ortak projeleri hayata geçirmek için görüş birliğine vardıklarını söyledi.

Ortak projede çalışacaklar

Kısa zaman içinde Tayvan’a giderek bu alandaki projelerle ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunacaklarını ifade eden Mucuk, şöyle konuştu: “Ben aynı zamanda EBSO Enerji ve Elektrik Sanayi Meslek Komitesi’nde Meclis üyesi olarak görev yapıyorum. Biz 2013 yılında EBSO’dan bir grup sanayici ile birlikte TAİTRA’nın misafiri olarak Tayvan’a gittik. Bu ziyarette enerji alanında, özellikle de güneş enerjisi konularında üretim yapan PV modül üreticileri ile tanışma fırsatı bulduk. Türkiye’ye döndükten sonra da Tayvanlı firmalarla iletişimimizi sürdürdük. Bu çalışmaların sonucunda Hua, İzmir’e gelerek incelemeler yaptı. Biz de ne gibi ortak projeleri hayata geçirebileceğimizi konuştuk. Önümüzdeki günlerde Tayvan’a giderek projemizi belirleyerek hayata geçirmeyi hedefliyoruz.”

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Tayvan izmir ortak proje, Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Kurumu, TAİTRA, Cory Hua, Öz Mühendislik, EBSO Meclis Üyesi, Özkan Mucuk, izmir iş dünyası