Tarım ve Hayvancılık Fuarına Büyük İlgi

Türkiye'nin en büyük tarım ve hayvancılık fuarına evsahipliği yapan Fuar İzmir, rekor sayıda ziyaretçiyi ağırladı. Geçen yıl Kültürpark hollerinde 198 bin kişinin gezdiği fuar, bu sene Fuar İzmir’de iki kat daha büyük bir alanda gerçekleştirildi. Ziyaretçi sayısı da çeyrek milyon sınırına ulaştı.İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz Mart ayında hizmete açılan Fuar İzmir, ziyaretçi rekorunu Agroexpo Eurasia Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda kırdı. 11-14 Şubat tarihleri arasında Orion Fuarcılık tarafından düzenlenen fuar, geçtiğimiz yıl Kültürpark’ta ayrılan alanın iki katı büyüklüğünde hollerde çok daha büyük bir ilgi görürken, geçen yıl 198 bin olan ziyaretçi sayısı da çeyrek milyon sınırına ulaştı.

4 gün boyunca özellikle üreticilerin büyük ilgi gösterdiği Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na hafta sonunda İzmirliler de akın etti. Ziyaretçiler arasında yer alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, stantları dolaşarak katılımcı firma temsilcileri ve üreticilerle sohbet etti. Başkan Kocaoğlu, üreticilerin Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na büyük ilgisini, sektörün İzmir’deki performansını göstermesi açısından önemli bulduğunu söyledi.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Fuar İzmir, Agroexpo Eurasia Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı İzmir, İzmir Agroexpo Eurasia Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aziz Kocaoğlu, İzmir Etkinlikleri