TAİDER Çeşme'de Yapılan Organizasyonla Bir Araya Geldi

Türkiye’de aile şirketlerinin sürdürülebilirlikleri için çalışmalar yapan Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER) Gelecek Nesiller 2.Ulusal Zirvesi 12 Temmuz 2014, Cumartesi günü Boyalık Beach-Otel Çeşme’de gerçekleştirildi.Gelecek Nesiller Komitesi Başkanı Onur Eren ülkemiz Aile İşletmelerinin 18-40 yaş arasındaki Gelecek Nesil üyelerinin tecrübe paylaşımı ve bilgilenmelerini amaçlayan Zirvenin bu yıl 2.cisini gerçekleştirdiklerini söyledi. TAİDER üye katılımlarının her yıl arttığını ve bunun çok sevindirici olduğunu sözlerine ekleyen Eren, Derneğin halen 120 Aile Şirketi üye ve 300’ün üstünde bireysel üyeye sahip olduğunu söyledi. Hem gelecek nesiller hem ana kuşakların katılımıyla gerçekleşecek, TAİDER 2.Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi’nin ise 28-29 Kasım tarihlerinde Raffles Zorlu Center- İstanbul’da olacağını belirten Eren, Zirvenin 1.günü tüm katılımcılara, ikinci günü ise gelecek nesillere yönelik oturum ve çalıştayların yer alacağının bilgisini verdi.

TAİDER Gelecek Nesiller Ankara temsilcileri Murat Özcan ve İrem Şerefoğlu bu yıl 29-30-31 Mayıs Barselona-İspanya’ da katıldıkları FBN Gelecek Nesiller Dünya Zirvesi’nden edindikleri izlenim ve deneyimlerini katılımcılara aktardılar. Şerefoğlu ve Özcan 2015 yılında FBN Gelecek Nesiller Dünya Zirvesi’nin Kolombiya’nın Cartagena kentinde gerçekleşeceği bilgisini verdiler.

İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa, Denizli, Kocaeli, Gaziantep, Antakya, Manisa gibi Türkiye’nin çeşitli illerinden 65 katılımcıyla gerçekleştirilen Zirvenin öğleden önceki oturumunda Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Cengiz Nayır aile işletmelerinin kurumsallaşması ve aile anayasası konusunda “Aile Şirketleri ve Aile-Profesyonel İlişkileri” başlıklı sunumunu katılımcılarla paylaştı. Ardından Hidrotam A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı ve aile işletmesinin 2. Nesil üyesi Berrak Dalgılıç Çekin, aile şirketindeki kişisel deneyimlerini anlattığı “Pembe Çantalı Kızın Aile Şirketlerindeki Kurumsallaşma Hikayesi” sunumunu izleyenlerle paylaştı.

Öğleden sonraki programında Psikolog Elif Eren yuvarlak masa grup çalışmasında “aile, iş ve ortaklık” çemberlerinde katılımcıların duruş ve beklentilerinin farkındalığını sağlayacak “Aile Şirketlerinde Yeni Nesiller” çalıştayını gerçekleştirdi. Yoğun ilgi ve katılımla geçen Zirve günbatımı eşliğinde birlikte yenen keyifli akşam yemeğiyle sona erdi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER TAİDER, Çeşme, Organizasyon, Aile İşletmeleri Derneği, Boyalık Beach-Otel, Ulusal Zirve, Onur Eren, Gelecek Nesil, Şirket, ulusal, Raffles Zorlu Center, İstanbul, Ankara, Murat Özcan, İrem Şerefoğlu