Sensiz Ölümdür Aşk Romanı Optimum'da Muhteşem Bir Güne İmza Attı

Herkes Biraz Yazar Projesi kapsamında 50 yazarın down sendromlu çocuklar için bir araya gelerek yazdıkları ‘Sensiz Ölümdür Aşk’ isimli roman için İzmir Optimum Alışveriş Merkezinde imza günü düzenlendi.Büyük bir sosyal sorumluluk projesine imza atan 50 yazar, Gazeteci-Yazar Gökmen Küçüktaşdemir tarafından oluşturulan Herkes Biraz Yazar Projesi kapsamında ‘Sensiz Ölümdür Aşk’ isimli romanlarını çıkardı. Romanın çıkarılmasında en büyük desteği ise Destek Yayınları verdi. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde piyasaya çıkan ve 2. baskısı yapılan kitap, tüm Türkiye’de 19 TL’ye satışa sunuldu. Kitabın geliri Ulusal Down Sendromu Derneği’ne bağışlanırken, İzmirli bir genç kız ile İtalyan bir gencin aşk hikayesinin anlatıldığı romanın imza günü İzmir Optimum Outlet’te yapıldı.


50 yazarın imzasını taşıyan roman, edebiyat tarihinde de bir ilke imza attı. 50 yazar İzmir Optimum Outlet’te düzenlenen imza gününe tam kadro katılırken, en uzun imza masasında kitaplar imzalandı. Ziyaretçi akınına uğrayan imza gününde 50 yazar şıklıklarıyla da göz kamaştırdı. Tango gösterilerinin yapıldığı imza gününün en mutluları ise down sendromlular oldu. Hakan Asılkefeli’nin seslendirdiği müzik eşliğinde kendilerini sahneye atan down sendromlular yazarlarla dans etti.
Projenin fikir babası olan Gökmen Küçüktaşdemir, kitabı yazma süreçlerini şöyle anlattı:


“2,5 yıl önce fikir ortaya çıktı. Arkadaşlarım ‘keşke biz de senin gibi bir şeyler yazsak’ deyince ‘hep beraber kitap yazalım’ dedim. Bir ilke imza attık. 50 yazar down sendromlular adına bu romanı çıkardık. Destek Yayınları da bizim kitabımıza destek verdi. Bu sayede kitabımızı Türkiye’nin her yerine ulaştırıyorlar. 50 yazarın bir kitabı yazması kolay bir şey değildi ama kitabın kurgusu çok iyi yapıldı. Kitabın başını ve sonunu belirledim. Sahne sahne böldüm, arkadaşlarım kendilerine düşen sahneleri yazıp bana gönderdiler ve ben de birleştirdim. Down sendromlulara katkıda bulunmak istedik. Ulusal Down Sendromu Derneği, Herkes Biraz Yazar isminde bir sınıf oluşturacak. Çok mutluyuz.”

 

“GÜZEL BİR AŞK ROMANI”
Kendileri için hazırlanan romanın sevincini yaşayan down sendromlular ise kitabı hemen okuyacaklarını ve çok mutlu olduklarını söylediler. Down sendromlu Deniz Karagöz, “Kitabı okudum, çok güzel bir kitap. Çok güzel bir aşk romanı, zevkle okudum. Çok güzel” dedi.
Çocukları kadar mutlu olan aileler ise, “Kitabı hemen okuyacağız. Bu tür projelerin devamının gelmesini istiyoruz. Hepimiz engelli adayıyız. Çocuklarımızla çok mutluyuz, onların da mutlu olmasını istiyoruz. Herkesten destek istiyoruz, onları tanımalarını istiyoruz” diye konuştular.
Romanın geliri ile Ulusal Down Sendromu Derneği’nde özel eğitim sınıflarının açılacağını belirten Dernek Başkanı Sami Altunel, “50 yazar ve bir müzisyen bir proje gerçekleşti. Biz dernek olarak gelirle özel eğitim sınıfları açacağız. Bu uygulamanın Türkiye’ye yayılması gerekiyor. Özel eğitim sınıflarının fiziki şartlarının iyileştirilmesi gerekiyor. Bizim bin 200 gönüllümüz, 120 bin takipçimiz var. Hepimizin toplantıları, yapacak işleri var ama özel gereksinimli çocuklara vakit ayırıp bizi destekleyebilirsiniz” dedi.

“HEYECANLI, GURURLU VE MUTLUYUZ”
50 kişilik yazar grubunun içinde bulunan Sinem Keskin ise şöyle konuştu:
“Hepimiz çok heyecanlı, gururlu ve mutluyuz. Kalemimiz böyle bir şeye hizmet ettiği için çok mutluyuz. Kendimizi çok iyi hissediyoruz. Bir romanı 50 kişi yazmak zordu. Aynı şeyi düşünüp farklı açılardan bakmamız gerekiyordu. Emek isteyen bir işti ama bir ilki gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz.”
Proje kapsamında 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü’nde kitapla aynı ismi taşıyan Hakan Asılkefeli’nin seslendirdiği müzik albümü de piyasaya sürülecek.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER sensiz ölümdür aşk, sensiz ölümdür aşk izmir, sensiz ölümdür aşk romanı, sensiz ölümdür aşk projesi, herkes biraz yazar, Burcu Tuna, Gökmen Küçüktaşdemir, Duygu Erşen, Babacan Pesenkurdu, Oya Pardak, Melike Çerçioğlu Bilgiç, Fulya Demirören, Didem Baydar, Hakan Asılkefeli, Ulusal Down Sendromu Derneği, izmir sosyal sorumluluk, Aynur Kuran, Altuğ Selçuk, grafiket adworks, grafiket izmir, görkem bozkır, izmir magazin, izmir kitap, izmir optimum, optimum alışveriş merkezi izmir