Sağlıklı Ürünler İzmir’de Buluşuyor

Organik sektörünün İzmir’deki beşinci, zeytin ve zeytinyağı sektörünün İzmir’deki dördüncü buluşması 10 Nisan’da başlıyor. EKOLOJİ İZMİR - 5’inci İzmir Organik Ürünler Fuarı ile OLIVTECH – 4’üncü Zeytin, Zeytinyağı Teknolojileri Fuarı, 10 - 13 Nisan 2014 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenecek. İki fuar geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda aynı tarihlerde ve aynı çatı altında organize edilecek.

Geçtiğimiz yıl iki fuarın birarada düzenlenmesinden duyulan memnuniyet nedeniyle bu yıl da iki fuarı birarada organize edeceklerini söyleyen İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs; “OLIVTECH Fuarı ile zeytin ve zeytinyağı sektörünü, EKOLOJİ İZMİR Fuarı ile organik sektörünü bir kez daha İzmir’de buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Örs sözlerine şöyle devam etti:

“EKOLOJİ İZMİR’in kente çok yakışan bir fuar olduğuna inanıyoruz. İZFAŞ olarak İzmir’de Akdenizli ve Egeli kimliğine uygun bir ihtisas fuarı organize etmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Dördüncü kez ev sahipliği yaptığımız OLIVTECH’in, yakın zamanda kentimizin fuarcılık vizyonunda önemli bir yere sahip olacağına inanıyoruz.

Amacımız zeytin ve zeytinyağı sektörünün dünya pazarında hak ettiği yere ulaşmasına katkıda bulunmaktır. İnanıyorum ki bu yıl da kutsal kitapların meyvesi zeytin ve Anadolu’nun altın sıvısı zeytinyağı, OLIVTECH’de uluslararası ekonomik bir değere dönüşecek.

Sağlıklı beslenmenin en önemli faktörlerinden biri olan ekolojik tarımın geliştirilmesine yönelik EKOLOJİ İZMİR’in, sektöre önemli katkıları olacağına yürekten inanıyorum. Fuarımızın yol almasını istiyoruz, o yüzden bütün olanaklarımızı zorlayarak Türkiye’nin tek organik ürünler fuarı olan EKOLOJİ İZMİR’i çok daha iyi noktalara taşımak istiyoruz.”


EKOLOJİ İZMİR Fuarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) tarafından İzmir Ticaret Odası, Ege İhracatçı Birlikleri ve T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteğiyle gerçekleştirilecek.

EKOLOJİ İZMİR Fuarı’nda; organik gıdanın yanısıra organik tekstil, organik temizlik, organik kozmetik, organik mobilya, organik dekorasyon, organik oyuncak ve kırtasiye ürünleri gibi farklı sektörlerde sertifikalı üretim yapan firmalar yer alıyor.

OLIVTECH Fuarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) tarafından Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi’nin (UZZK) işbirliğinde Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Ticaret Odası, TMMOB Kimya Mühendisleri Odası, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası, ve T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteğiyle düzenlenecek.

OLIVTECH Fuarı’nda; zeytin, zeytinyağı, fidan, tohum, gübre, şişe, kasa ve bidon, ambalaj malzemeleri, üretim teknolojileri, saklama üniteleri, gıda analiz laboratuvarları, zeytin işleme makinaları ve ekipmanları sergilenecek.

4 gün açık kalacak, profesyonellere ve son tüketiciye yönelik olarak düzenlenen EKOLOJİ İZMİR ve OLIVTECH, 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir fuar, izmir organik sektör, Zeytin, Zeytinyağı Teknolojileri Fuarı, izfaş, OLIVTECH Fuarı, EKOLOJİ İZMİR Fuarı