Rotaractlardan Sema Pekdaş’a Ziyaret

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Rotaract Temsilciliği Konak Belediye Başkanı Sema PEKDAŞ’a bir ziyaret gerçekleştirdi.2440. Bölge Rotaract Temsilcisi Can SEZİCİ, Kulüplerden Sorumlu Bölge Sekreteri Yağmur LENA, Kurumsal İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Alp ÖZDEMİR ve Bilişim Koordinatörü Arda ÖZKAN’nın katıldığı ziyarette Sosyal Sorumluluk ve Sivil toplum projeleri hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

 

ENGELSİZ SOKAK

 

Ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, klasik belediyecilik anlayışıyla değil, sosyal sorumluluk bilinciyle hizmet ürettiklerini belirterek, her zaman dezavantajlı grupların yanında olacaklarını söyledi. Başta engelli yurttaşlar olmak üzere Konak’ta yaşayan her yurttaşın sorunlarını çözmek için çalıştıklarını vurguladı. Engellilerin kullandıkları rampaların ve görme engellilerin ulaşımının daha rahat ve güvenli olması için kaldırımlara çekilen sarı kabartmalı bantların işgal altında olduğunu söyleyen Pekdaş, İzmir’de faaliyet gösteren Rotaract Kulüpleri ile birlikte bu konuda bir farkındalık projesi yapabileceklerini belirtti.

 

FARK YARATACAK PROJELER

 

Engelli ve Dezavantajlı vatandaşlarımızın sesine kulak veren bir belediye başkanımız olduğu için mutluyuz. Konak’a kadın eli değdiği belli oluyor diyen Bölge Rotaract Temsilcisi Can Sezici ise, İzmir’de faaliyet gösteren Rotaract Kulüpleri olarak her hizmet döneminde Konak Belediyesi ile yakın olarak çalıştıklarını belirtti. Geçtiğimiz yıl Alsancak Rotaract Kulübü’nün Konak Belediyesi’nin desteği ile faaliyete geçen Gezici Kütüphane projesinin Avrupa’da ses getirdiğinin altına çizen Sezici, Konak Belediyesi ile bu dönemde de başta Engelsiz Sokak ve Bizim Mahalle projesi olmak üzere fark yaratacak projelere imza atmak istediklerini söyledi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Rotaract, Sema Pekdaş, belediye, CHP, İzmir, Konak, ziyaret, toplantı, Yağmur Lena, Can Sezici, Arda Özkan, Alp Özdemir