HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 18 Haziran 2019

Resepsiyonda bir araya geldiler

Magazinizmir
İtalya Cumhuriyet Bayramı, 73. kez İzmir İtalyan konsolosluğu tarafından düzenlenen resepsiyon ile kutlandı.

İtalya’nın çiçeği burnunda İzmir Konsolosu Valerio Giorgio’nun ev sahipliğinde Wyndham Grand İzmir Özdilek'de düzenlenen resepsiyona başkonsoloslar, konsoloslar, fahri konsoloslar, iş ve cemiyet dünyasından önemli isimler katıldı.

Bu yıl da, ilanının 73. yılında, İtalyan Cumhuriyetini kutlamak için bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Konsolos Giorgio, kutlamaların resmi tarihi olan 2 Haziran’da devletin kurumsal yapısı için referandum yapılarak Cumhuriyetin Doğuşu ve Kurucu Meclisin seçilmesiyle sonuçlanmasına karşın içinde bulunulan Ramazan ayına bir saygı olarak kutlamaları geciktirdiklerini söyledi.

İzmir’de kutladığı ilk milli bayramının kendisi için özel bir gün olduğunu ve bu şehrin 3 ay önce kendisini tüm sevgisi ve sıcaklığıyla karşılayarak İtalyan Konsolosu görevini coşku ile yerine getirmesini sağladığını belirten Giorgio, “İzmir’de İtalya’yı temsil etmek benim için özel bir onur kaynağı. 1861 yılında İtalya’nın ulusal birliği sağlanmış olup İzmir İtalyan Konsolosluğu yeni Krallığın ilk faaliyete geçen konsolosluklarından biri olarak o tarihten bu yana İzmir’de İtalyanlar için çalışmakta, hatta İzmir’deki İtalyan topluluğu, yurtdışındaki İtalyanların değerini en iyi temsil etmektedir’’ dedi.
 

Valerio Giorgio

Rebap-İlhan gürel

Rainer Lassig

Berkay Eskinazi,Haluk-Işıl Nişli

Erkan Zadar,Burak Sertbaş,Sinan Kızıltan,Jak Eskinazi

Emine Türk,Ender Güzey

Melike Kahya,Toygun Tunçer,Ece Kozakçı

Ricardo-Didem-Berna-Enriko Aliberti

Bora-Nurhan Syhindol,Esma-Ferruh Durmaz

Ali-Gülşen Yıldırım

Ebru-Gianfranco Corsini

Tuğba-Murat Saraç

Selma-Paolo Bossi

Mehmet-Marina Çakmak

 

Gökhan Yaşar,Melis Kaba,Sertan Aslantürk

 

Fabrizio Pennetti,Melek Solu

FACEBOOK İLE BAĞLAN