Projeler Hayata Geçsin, İstihdamın Önü Açılsın

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, yerel seçimlerin bittiğini belirterek, artık siyasetten çok ekonomiye odaklanılması gerektiğini belirterek, işsizlik sorununun çözümü için çalışılmasının şart olduğunu söyledi.



Yerel seçimlerin İzmir’e ve ülkeye hayırlı olmasını dilediğini belirten Elmasolğu, “Bu yıl seçimlerin yüksek katılımlı olması sevindirici.Halkımızın sandığa daha duyarlı olması güzel.
Seçim sonuçlarına herkesin saygı duyması gerekiyor. Seçim öncesi ne yazık ki Türkiye’de kutuplaşmalar oldu. Umarız seçim sonrası siyasiler kutuplaştırma siyasetine son verirler. Önümüzde daha 2 seçim var. O nedenle siyasetin normalleşmesi gerekiyor. Siyaset yerine daha çok ekonomi konuşmamız gerekiyor” dedi.

İstihdam yaratan projelere öncelik

Siyasi istikrarın iş dünyası açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Elmasoğlu, bundan sonrasında ekonomide reformlara devam edilmesini ve istihdamın önünün açılmasını beklediklerini kaydetti. Yeni yerel yöneticilerden de söz verdikleri projeleri 5 yıl içinde hayata geçirmelerini beklediklerini anlatan Elmasoğlu, “Söz verilen projelere zaman geçirilmeden başlanmalı. Alacakları kararlarla yerel yöneticiler istihdamın önünü açmalılar. İş sağlayan yatırım projelerini bekletmeden onaylamalılar. Herkesin belediye başkanı olmalılar.
Ayrıca iş kadınları derneği olarak Ege’de 5 kadının başkanlık koltuğuna oturması bizleri çok mutlu etti. Türkiye’de ise 3 büyükşehir belediye başkanının kadın olması da çok gurur verici.
kendilerine başarılar diliyoruz. Bu sayıların önümüzdeki yıllarda hak ettiği oranlara yükseleceğini ümit ediyoruz”
 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER ege iş kadınları derneği, ege iş kadınları başkanı,Betül Elmasoğlu, magazin izmir