Poyraz Otomotiv 11 Yıldır Zirvedeki Yerini Koruyor!

Otomotiv sektöründe bu yıl 40. yılını kutlayan Selami Özpoyraz'ın Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yaptığı Poyraz Otomotiv, FIAT markasının Türkiye'deki gururu oldu.FIAT'ın bayileri arasında her yıl en çok satış gerçekleştiren ilk 3 bayii arasında yer alan Poyraz Otomotiv, son 11 yıl içinde iki yıl üst üste de en çok araç satan bayii olarak FIAT'ın yüzünü güldürdü. Bu yılın Ocak-Ağustos döneminde de Türkiye genelinde perakende araçlarda en çok satış yapan 2. bayii olan Poyraz, yıl sonunda da 2013 yılını perakende satışlarda lider olarak tamamlamak istiyor. Gösterdiği satış performansı ile İzmir'de FIAT markasının zirveye çıkmasını da sağlayan bayilerden biri olan Poyraz Otomotiv, İzmir ve Aydın'da FIAT satış ve servis ana bayiliği gerçekleştirirken, Çeşme'de de hizmet veriyor. Bünyesinde 180 kişiye de istihdam sağlayan şirket, 2013 yılında da yaptığı 2 milyon TL yatırımla, İzmir ve Aydın'daki satış mağazalarını yeniledi.

2013'te de zirveyi bırakmadı

Otomotiv sektörüne üniversitede okurken adım attığını ve bu yıl 40. yılını doldurduğunu dile getiren Poyraz Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Selami Özpoyraz, 1. Sanayi Sitesi'nde 1992 yılında FIAT'ın ilk servisini hizmete açtıklarını söyledi. 2002 yılından bu yana FIAT'ın İzmir ve Aydın ana bayiliği ile servis hizmetlerini yaptıklarını dile getiren Özpoyraz, “Çok çalışarak FIAT markasının daha ileri noktalara taşınması için çaba harcadık. Bu sayede 11 yıldır FIAT bayileri arasında satış rakamları sıralamasında hep ilk 3'te yer aldık. 2005 ve 2006 yıllarında üst üste 2 yıl Türkiye'de en çok satan bayii olduk. Bu yılın ilk 8 aylık döneminde de perakende satışlarda da en çok satış yapan bayiler arasında 2. sırada yer alıyoruz. 2013 yılını da perakende satışlarda lider olarak kapatmak istiyoruz. Çalışanlarımız ve bize güvenen müşterilerimizle birlikte bu başarıyı yakaladık. Hepsine teşekkür ediyoruz” dedi.

Markamızla evliyiz

İzmir'deki diğer bayilerinde performansı ile FIAT'ı İzmir'deki pazar payını da artırdıklarını açıklayan Özpoyraz, FIAT'ın daha üst noktalara getirmek için canla başla çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. Servis hizmetlerini de en kaliteli şekilde, müşteri memnuniyetini esas alarak sunduklarını açıklayan Poyraz, şöyle konuştu: “İzmir Gaziemir'de 4 bin metrekare kapalı alandaki servis istasyonumuzda günde 100, Aydın'da da günde 50 araca hizmet verebiliyoruz. 180 kişilik uzman kadromuzla işimizi severek yapıyoruz. Markamızı çok seviyoruz. Biz gözümüzü FIAT ile açtık. Markamızla adeta evliyiz. İyi günde, kötü günde markamızın hep arkasında durduk. Her zaman çok çalıştık. Müşterimize en iyi hizmeti sunmak için yarıştık. Böyle olunca başarı da arkasından geldi. Ancak biz bununla yetinmiyoruz. Bundan sonra daha çok çalışarak, daha iyi noktalarak gelmek için çaba harcayağız.”
Fotoğrafaltı

FIAT'ın İzmir ve Aydın Ana bayisi olan ve servis hizmetleri veren Poyraz Otomotiv'in Yönetim Kurulu Başkanı Selami Özpoyraz, işlerini severek yaptıklarını, markalarıyla adeta evli olduklarını belirterek, bundan sonra daha çok çalışarak zirvede kalmayı sürdürmek istediklerini söyledi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER poyraz otomotiv, selami özpoyraz, poyraz otomotiv hakkında, otomotiv sektörü, izmirdeki en iyi otomotiv firması, otomotiv sektörünün en iyi markaları, poyraz otomotiv sahibi, izmir otomotiv dünyası, izmirdeki otomotiv sektörü