HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 8 Aralık 2016

Pancar OSB KOBİ'lere Rahat Nefes Aldıracak

Magazinizmir
Pancar Organize Sanayi Bölgesi (Pancar OSB), ekonomide yaşanan sorunlara rağmen gerçekleştirdiği proje ile bir ilke imza atarak, KOBİ’lere 2.5 milyon TL’ye varan kredi imkanı sağladı.

Birçok kurumun gerçekleştiremediği vade süresini de uzatmayı başaran Pancar OSB, 60 ay vade ile finans sıkıntısı yaşayan KOBİ’lere can suyu olacak. Kredi için gerekli olan bilanço ekspertiz hizmetini de protokol kapsamında firmalar ücretsiz alacaklar.


Pancar OSB, Torbalı Ticaret Odası stratejik ortaklığı ile KOBİ’lerin finans sorununu çözümü için Kredi Garanti Fonu ve 3 banka ile protokol imzalayarak, çok uygun koşullarda kredi imkanı sağladı. Pancar OSB ve Torbalı Ticaret Odası’nın 800’ün üzerindeki üyesinin yararlanacağı protokol ile dövizin tavan yaptığı, piyasada sorunların yaşandığı bu dönemde KOBİ’ler rahat nefes alacak.

KOBİ’lere Can Suyu Olacak

Pancar OSB tarafından yoğun çabalar sonucu hayata geçirilen KOBİ Destek Projesi’nin (KODEP) bölge firmalarına tanıtımı Pancar Organize Sanayi Bölgesi Mavi Teknik Meslek Lisesi Hüseyin Şairoğlu Salonu’nda Pancar OSB Bölge Müdürü Mustafa Altınok moderatörlüğünde gerçekleştirildi. KOBİ’lerin büyük ilgi gösterdiği toplantıda KGF, İş Bankası, Vakıfbank ve Türk Ekonomi Bankası yöneticileri çok avantajlı kredi imkanı ile ilgili KOBİ temsilcilerini bilgilendirdi.

Özel Protokol

Toplantının açılışında konuşan Pancar OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ürün, ekonomide sıkıntılı bir süreçten geçildiğini belirterek, bu dönemde KOBİ’lerin finansmana daha çok ihtiyaç duyduğunu, bu nedenle hiçbir kurumun sağlayamadığı avantajları içeren özel protokol imzaladıklarını söyledi. Protokol ile bankaların 60 ay vade ile 2.5 milyon TL’ye kadar KOBİ’lere kredi imkanı sunacağını dile getiren Ürün, bunun KOBİ’lere can suyu olacağını kaydetti. Ürün, hiçbir yerde sağlanmayan fırsatların yer aldığı bu çalışmanın diğer kurumlara da örnek olmasını dilediklerini vurguladı.

800 Firma Yararlanacak

Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun da Pancar OSB liderliğinde hayata geçirdikleri kredi imkanından bölgede 800’e yakın firmanın yararlanacağını belirtti. 60 ay gibi uzun bir vade ile verilecek kredilerden KOBİ’leri yararlanmaya çağıran Olgun, bu sayede bölgedeki KOBİ’lerin finansman sorunlarını aşabileceğine dikkat çekti.

Pancar OSB Bölge Müdürü Mustafa Altınok moderatörlüğünde yapılan bilgilendirme toplantısında da KGF, İş Bankası, Türk Ekonomi Bankası ve Vakıfbank yöneticileri kredinin teknik detaylarını firma yöneticilerine anlatırken, soruları da yanıtladılar. Protokol kapsamında Mazars-Denge Ege firması da bilançoların yeniden ekspertizi konusunda kredi başvurusu yapan firmalara Pancar OSB ve Torbalı Ticaret Odası desteği ile ücretsiz hizmet verecek.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN