Organik, Zeytin Ve Zeytinyağı Şöleni Sona Erdi

Türkiye’deki tek ihtisas fuarları olan Olivtech & Ekoloji İzmir, bu yıl da profesyonellerin buluşma platformu oldu.10 - 13 Nisan 2014 tarihlerinde gerçekleşen OLIVTECH – 4’üncü Zeytin, Zeytinyağı Teknolojileri Fuarı ile EKOLOJİ İZMİR - 5’inci İzmir Organik Ürünler Fuarı, organik ve zeytin, zeytinyağı sektörünü İzmir’de buluşturdu.

4 gün süren fuarları, 27 ülkeden ve yurt içinden 36 ilden gelen alıcılar ziyaret etti, yabancı ilgisi sektörü memnun etti.

Fuarlar, alım heyeti niteliği taşıyan ziyaretçileriyle dikkat çekerken, yurt dışı ziyaretçi katılımında ilk sırayı Ürdün ve Mısır aldı; İzmir dışı ziyaretçi de ise ilk sırada Manisa ve Aydın oldu.

Fuarlara katılımın ve ziyaretçi ilgisinin beklentilerin üzerinde gerçekleştiğini söyleyen İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, “Gerek katılımcı gerekse de ziyaretçilerin gösterdiği ilgi, fuarların önümüzdeki yıllarda çok daha ileri noktalara geleceğinin göstergesi. İki genç fuarımızın zaman içinde kökleşeceği ve büyüyeceği kanısıyla, gelecekte daha başarılı, katılımcılarımızın daha da memnum ayrılacağı organizasyonlar gerçekleştirme amacındayız” dedi.

İZFAŞ olarak Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, İran, Mısır, Suudi Arabistan, Ürdün, Yemen ve Yunanistan’dan alım heyetleri getirdiklerini söyleyen Örs; yurt içinden de Aydın, Çanakkale, Milas ve Orhangazi’den otobüs kaldırarak fuarlara, sektör için önemli olan bölgelerden alıcı getirdiklerini belirtti.

Örs, “Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı ile Organik Ürünler Fuarı’nı İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda, 2 ve 3 No’lu hollerde gerçekleştirdik. Kültürpark alanında son kez düzenlediğimiz OLIVTECH & EKOLOJİ İZMİR, Gaziemir yeni fuar alanının açılmasından sonra, önümüzdeki yıl, bu alana taşınacak ve daha büyük katılımlarla sektöre katkıda bulunmaya devam edecek” diye konuştu.

11 bin 200 metrekare alanda düzenlenen 27 farklı ülkeden gelen profesyonel ziyaretçilerin gezdiği fuarlar, çeşitli iş bağlantılarının gerçekleşmesine de ev sahipliği yaptı.


Fuarlar, katılımcıların tadım şovlarının yanı sıra “Bin Yıllık Zeytin Ağaçları” fotoğraf sergisi ve zengin panel programıyla renklendi.

Fuar süresince, “Zeytin & Zeytinyağı Ekonomisi”, “Organik Tarım & Bitki Koruma”, “Börtü Böcek İçin Ev Yapımı İlaçlar”, “Zeytinyağı Üretim Teknolojileri” başlıkları altında ve konusunda uzman kişilerin katılımı ile gerçekleştirilen söyleşiler yoğun ilgi gördü.

27 Ülkeden Alıcı Geldi

ABD, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Cezayir, Çin, Fransa, Güney Kore, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsviçre, İtalya, KKTC, Libya, Lübnan, Mısır, Suriye, Suudi Arabistan, Tunus, Ukrayna, Ürdün, Yemen, Yunanistan.


Yurt İçinden 36 İl Fuarı Gezdi

Adana, Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Osmaniye, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak, Yozgat.

Zeytin ve Zeytinyağı Sektörünün Adresi: OLIVTECH

Zeytin ve zeytinyağı sektörü fuarına sahip çıktı. Sektörün Türkiye’deki tek ihtisas fuarı olan OLUVTECH, bu yıl da profesyonellerin buluşma platformu oldu.

OLIVTECH Fuarı’na ülkemizin 9 ilinden 184 firma katıldı. Fuar tadım şovları ve firmaların yeni ürün tanıtımlarıyla renklendi. Fuarda bu yıl firmaların zeytin ve zeytinyağı çeşitlerinin yanı sıra zeytin salataları, tuzsuz zeytinler dikkat çekti.

Katılımcılar zeytin, zeytinyağlarının tanıtımını OLIVTECH’de gerçekleştirdi. Zeytinyağı üretiminde kullanılan makineleri üreten firmalar da OLIVTECH’de yer alarak, modern üretimde gelinen son noktayı ziyaretçilere tanıttı.

Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Manisa, Muğla’dan katılım olan OLIVTECH Fuarı’nda; zeytin, zeytinyağı, fidan, tohum, gübre, şişe, kasa ve bidon, ambalaj malzemeleri, üretim teknolojileri, saklama üniteleri, gıda analiz laboratuvarları, zeytin işleme makinaları ve ekipmanları sergilendi.

Organik Sektörünün Kalbi İzmir’de Attı

Türk organik sektörünün tek ihtisas fuarı olma özelliğini taşıyan EKOLOJİ İZMİR, Türkiye’nin “organik üretim başkenti” olarak kabul edilen İzmir’de beşinci kez düzenlendi.

EKOLOJİ İZMİR Fuarı’na Türkiye’nin 22 ilinden toplam 102 firma katıldı. Sektörünün seçkin temsilcileri Organik Ürünler Fuarı’nda yeni pazarlara ulaşma olanağı buldu.

Fuara, Adıyaman, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kilis, Malatya, Manisa, Mersin, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak, Yalova’dan, organik gıda, organik temizlik, organik kozmetik, organik mobilya, organik dekorasyon, organik oyuncak ürünleri gibi farklı sektörlerde sertifikalı üretim yapan firma kuruluşları katıldı.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ekoloji izmir fuarı, organik üretim, izmir organik ürünler fuarı, olivtech fuarı, izfaş, mehmet şakir örs, zeytin zeytinyağı fuarı, organik zeytin ve zeytinyağı şöleni, magazin izmir