Organik Ürünler İzmirlilerle Buluşacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) işbirliği ile İZFAŞ tarafından 27–30 Nisan tarihleri arasında Fuar İzmir'de gerçekleştirilecek olan 7. Organik Ürünler Fuarı'nda İzmirliler hesaplı fiyatlarla alışveriş yapabilecekler.EGSD, İzmirlileri Fuara davet ederken, Bay–Bayan, çocuk, genç giyim üreticileri ve kumaş firmalarının yer aldığı fuarda ziyaretçiler organik üretim yapan firmalar ile tanışma fırsatı bulacaklar.

EGSD'den Davet

Türkiye’nin organik giyim alanında faaliyet gösteren deneyimli firmalarının 27 Nisan ile 30 Nisan tarihleri arasında Fuar İzmir’de ürünlerini sergileyeceklerini dile getiren EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, üyelerinin de katıldığı ve önemli destek verdikleri fuara herkesi davet ettiklerini söyledi.

Halka Direkt Satış

Fuar’da halkın da ihracat kalitesinde üretilmiş organik hazır giyim ürünlerini fuara özel fiyatlar ile satın alabileceklerine dikkat çeken Özden, "Dünyanın önde gelen ülkelerine organik giysi ihraç eden firmalar ile kendi markaları ile hem yurtdışı hem de yurtiçine ürün satan firmalar bu fuarda yer alacak. Fuarda en çok toptan ticareti önemsiyoruz. Bu nedenle de amaca hizmet edecek misafirlerimiz olacak. Hem yurtdışı hem yurtiçinden toptan alım yapan (wholesaler) ya da toptan alıp perakende satış yapan (retailer) firmaları kabul edeceğiz. Yine fuarın konsepti içinde perakende satış alanlarımız bulunacak ve orada da tekstilcilerimizin vatandaşlarımıza direkt satış yapma imkanı olacak" dedi.

Dünya Markası Hedefi

İzmir’de organik giyimde hem kapasite hem de kalite anlamında çok nitelikli firmaların olduğuna işaret eden Özden, "Özellikle çocuk giyiminde daha çok talep görüyoruz ama bakıldığı zaman gerek kadın erkek giyimi gerek ev tekstili gibi birçok alanda organik tekstillerin hayat bulduğunu görebiliriz. Yeniçeri, Simurg, Seyfeli, Demoteks, May Tekstil ve Version Tekstil gibi birçok firmamız başarılı bir şekilde üretim yapıyor. Bu da bizim için çok mutluluk verici. Gelinlikten sonra organik giyimde de dünya markası olmaya hazırız" diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege Giyim Sanayicileri Derneği, Fuar İzmir, 7. Organik Ürünler Fuarı, Mukadder Özden, İzmir Etkinlikleri, İzmir Fuarı, İzmir Fuarları, İzmir İş Dünyası, İzmir Cemiyeti