Opeller Yatsan Sponsorluğunda Zirveye Oynadı

2-3 Haziran tarihlerinde İzmirpark yarış pistinde Türkiye Şampiyonasının 2. Ayak yarışı nefes kesen mücadelelere sahne oldu.İzmirli mobilya firması YATSAN ,yine İzmirli yarış takımı Loftoil T-Max Racing Team’in ana sponsorluğunu üstlendi. 8 yarış otomobiliyle dizel,süper ve maxi grupta start alan takım ,pistte adeta fırtına gibi esti. Cumartesi günü yapılan sıralama turlarına 4. Cepten start almaya hak kazanan Ayhan Germirli,yarışta çok iyi bir start alarak liderliği ele geçirdi ve bunu yarış boyunca korumayı başardı. Opel Corsa aracı ile açık ara birinciliği kazanırken,Borusan Otomotiv Motorsport’dan BMW aracı ile Kaan Gürgenç ikinci olurken,yine aynı takımdan Levent Kocabıyık üçüncü oldu.Maxi grupta ise Ülkü motorsport pilotları ilk üç sırayı aldı.

Pazar günü yapılan yarışlarda ilk altı sıranın ters çevrilmesiyle heyecan daha da arttı. Altıncı cepten start alan Ayhan Germirli müthiş performansıyla ilk turda liderliği ele geçirdi ve yarış sonuna kadar bunu taşımayı bildi .Hemen arkasından Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Kaan Gürgenç ikinci olurken,Ülkü Motorsport’dan Ahmet Mutlubaş üçüncü oldu. Maxi grupta Pist rekorunu kıran Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Can Artam aynı zamanda birinci gelen isim oldu.Ülkü Motorsport pilotlarından Ümit Ülkü ve Adem Seçilmiş Porsche Gt 3 araçlarıyla ikinci ve üçüncü sırada podyum görerek,yarışı tamamladılar.Dizel grubunda ise Muhammed Ali Ülkü birinci olurken,Loft Oil T-Max takımından Efe Hatunoğlu ikinci,Berk Ulu ise üçüncü oldu.

Yatsan’ın ana sponsorluğunda,Opel Motorsport’un co sponsorluğunda adeta pistte harikalar yaratan Loft Oil-T Max yarış takımı çifte birincilikleriyle adeta ilgi odağı oldu. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER yatsan, opel, opel yatsan, yatsan izmir