Obem'den Yabancı Dil Eğitim Fırsatı!

OBEM Eğitim Merkezi ve İzmir Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD) arasında imzalanan protokol uyarınca başta SMD üyeleri olmak üzere; tüm muhabirler indirimli dil eğitimi alabilecek.OBEM Eğitim Merkezi Genel Müdürü Burak Emert, yabancı dil eğitimi almak isteyen muhabirlere bireysel olarak %30, grup olarak da yüzde 35'e varan indirim fırsatı yarattıklarını söyledi.
Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 11 yabancı dilde eğitim sunduklarını kaydeden Emert, yılda bin öğrenciye, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Çince, Portekizce, Japonca, Hollandaca, Yunanca ve yabancılar için de Türkçe dersleri verdiklerini dile getirdi.

Yabancı dil bilmenin günümüzde hangi sektörden olursa olsun bir zorunluluk olduğuna da dikkat çeken Burak Emert, “Muhabirlerin işi iletişim; iletişimin de temeli konuşmadır. Yabancı dil bilen bir muhabir, farklı kaynaklara ve insanlara daha rahat ulaşabilir. Bilgi alışverişi çok daha kolay olur. İnternetteki bilgilerin yüzde 80'i İngilizce. Bu sebeple muhabirlerin yabancı dil bilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

SMD İzmir Bölge temsilcisi Erkan Doğan da, OBEM ile gerçekleştirdikleri işbirliğinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek şunları söyledi: “Her alanda görevli muhabir arkadaşlarımızın uygun koşullarda yabancı dil eğitimini tamamlamaları için böyle bir anlaşma yaptık. Sağlık muhabirliği alanında haber yaparken bir çok yabancı ve latince ifadeyle karşılaşıyoruz. Bu ifadeleri doğru anlayıp yorumlamak ve yurtdışındaki bilim adamlarıyla, daha sağlıklı iletişime geçmemiz için yabancı dilimizi geliştirmemiz gerekiyor”

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER obem haberleri, obem eğitim fırsatları, obem hakkında, dil eğitimi için ne yapmalı, dil eğitimi için nereye gitmeli, izmirde dil eğitiminde en iyi yerler, obem nedir, obem nerededir