Natali Yeşilbahar Modanın Google’u Oldu

Kadın Girişimci Natali Yeşilbahar, üniversiteden mezun olduktan sonra kendi mesleğini yapmadı, teknolojiye olan merakı onu bambaşka bir iş kolu olan e-ticarette zirveye taşıdı.İnternetten kendine istediği özelliklerde spor ayakkabısı almayı başaramayınca ortağı Önder Göğebakan ile arama motoru kurmaya karar verdi. 4 aylık bir araştırma sürecinden sonra kurdukları moda ve alışveriş arama motoru VitrinGez.com ile 2.4 milyonu aşkın ziyaretçiye ve 6.6 milyon sayfa görüntülemeye ulaşan Yeşilbahar, Türkiye'de internet kullanan her 6 kişiden birini sitesine çekmeyi başardı. Halen, 11 bin 400 marka, 174 e-ticaret sitesi ve 3.1 milyon ürünle hizmet veren Yeşilbahar, Türkiye Yaratıcı Genç Girişimci Ödülü'ne de layık görüldü.

Ödülleri topladı

Endeavor Girişimci Adayı, Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci Ödülü, E-Fikir'de En İyi Yeni Girişim, PİLOTT Girişimcilik İkinciliği, 2008 Altın Örümcek Jüri Özel Ödülü ve Halk Ödülü, En Sosyal Kadın Profesyonel ödüllerini de alan Yeşilbahar, 2012 Londra Olimpiyatlarında Global Blogger olarak Türkiye'yi de temsil etti.

Tarzınıza göre alışveriş

Vitringez.com e-ticaret siteleri ile insanların kendi zevklerine göre arama yapmalarını sağladıklarını, tarzlarına göre hangi kıyafeti isterlerse burada bu sitede bulma imkanı verdiklerini ifade eden VitrinGez.com Kurucu Ortak ve CEO’su Natali Yeşilbahar, ayakkabıdan tokaya kadar hangi ürünü almak istiyorsanız sitelerinde her marka ve fiyat aralığında bu ürünlerin kolayca seçilebildiğini ve satın alınabildiğini söyledi.

3 milyon 100 bin ürün

Var olan markaların yanında, yeni markaların da sitelerinde görülebildiğini anlatan Yeşilbahar, “Sitemizi tıklayanlara 174 e-ticaret sitesi, 3 milyon 100 bin ürün ve 11.400’den fazla markaya ulaşma şansı sunuyoruz. İndirim alarmı ile istediğiniz ürün, kategori ya da marka indirime girdiği zaman bilgi veriyoruz. Böylece hem e-mailleri kişiselleştiriyoruz, hem de trendleri takip etme fırsatı sunuyoruz. En çok kullanılan özelliklerimizden biri de İndirim Kuponları. Satın almak istediğiniz ürüne Vitringez.com üzerinden giderek size özel bir indirim ile alışverişinizi tamamlıyorsunuz” dedi.

‘Modanın Google’ıyız’

Ortağı Önder Göğebakan ile kurdukları VitrinGez.com ile e-ticaret sitelerini doğru hedef kitleyle buluşturduklarını anlatan Yeşilbahar, ayakkabı arayanı ayakkabıcıya, çanta arayanı çantacıya yönlendirdiklerini bu sayede alışveriş trafiğini iyi yönettiklerini vurguladı. Yeşilbahar, “Örneğin siyah bot almak istiyorsanız. Siyah bot yazıyorsunuz, kafanızdaki fiyatı giriyorsunuz, biz de sizi ilgili siteye yönlendiriyoruz. Hayatınızı kolaylaştırıyoruz. Yani modanın google'ıyız. Burada yaptığımız ilgili e-ticaret sitesine yönlendirmek. Aylık yüzde 137 büyüyoruz. 2.4 milyonu geçen ziyaretçi ve 6.6 milyon sayfa görüntülenme sayısı ile Türkiye’de online alışveriş yapan 6 kişiden 1’inin vitrini olduk. Hedefimiz Türkiye’de online alışveriş yapan her 4 kişiden birinin sitemizi ziyaret etmesi. Ardından da dünya çapında bir hizmet veren bir şirkete dönüşmek” diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Natali Yeşilbahar, VitrinGez.com , Endeavor Girişimci Adayı, Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci Ödülü, E-Fikir'de En İyi Yeni Girişim, PİLOTT Girişimcilik İkinciliği, 2008 Altın Örümcek Jüri Özel Ödülü ve Halk Ödülü, En Sosyal Kadın Profesyonel Ödülleri, 2012 Londra Olimpiyatları, Global Blogger, Önder Göğebakan, Türkiye Yaratıcı Genç Girişimci Ödülü