Nail Özkardeş’e Büyük Onur

İzmir Vergi Rekortmeni, duayen işadamı Nail Özkardeş, onurlu bir ödülün daha sahibi oldu.Bu yıl 129. kuruluş yıldönümünü kutlayan İzmir Ticaret Odası (İTO) tarafından 1995 yılından bu yana her yıl İzmir'in ekonomik, kültürel, sosyal hayatına katkı yapan kişi veya kurumlara verilen “İzmir Şehri'ne Katkı Ödülü"ne bu yıl Nail Özkardeş layık görüldü. Daha önce Göztepe Spor Kulübü, Lucien Arkas, Zuhal Yorgancıoğlu ve Sezen Aksu gibi isimlere verilen Katkı Ödülü’nün 18. sahibi Nail Özkardeş oldu.

Özkardeş ödülünü, önceki gün Hilton Oteli’nde yapılan İTO 2013 Yılı Vergilendirme Dönemi Ödül töreninde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ve İTO Meclis Başkanı Rebii Akdurak’ın elinden aldı.

Yatırımlara Devam

Bu yıl 18. kez verilen ödülün sahibi olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Viltur Yönetim Kurulu Başkanı Nail Özkardeş, bu ödülün kendisine önemli bir sorumluluk yüklediğini de söyledi. İş hayatı boyunca her zaman ülkesine katkı sağlamayı esas aldığını dile getiren Özkardeş, “Bugüne kadar kazandıklarımı yatırıma dönüştürdüm. Denizli’de başlayan ve İzmir’de devam eden iş hayatımda hep kentime ve ülkeme yararlı olmayı istedim. Çalışmak ve üretmek beni hayata bağlıyor. Çocuklarıma da aynı felsefeyi aşılamaya çalıştım. İzmir’in turizmde ileriye taşınması için birçok yatırıma imza attım. İzmir ve ülke sevdamız bundan sonra da yeni yatırımlarla devam edecek” dedi.

İzmir Sevdalısı

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ise Vergi Rekortmeni ve Duayen işadamı olarak İzmir’in bir turizm kenti olması hedefine yaptığı katkıdan dolayı Özkardeş’e, 23 Ekim tarihli Yönetim Kurulu kararı ile İzmir Şehrine Katkı Ödülü verdiklerini söyledi. Özkardeş’in dürüstlüğü ve 50 yıldır yaptığı başarılı yatırımlarla ülkemiz ve İzmir ekonomisine sağladığı katma değerle binlerce kişiye iş imkanı yarattığını belirten Demirtaş, İzmir’den kazandığını yine bu kente yatıran İzmir sevdalısı işadamına şükranlarını sunduklarını kaydetti.

NAİL ÖZKARDEŞ KİMDİR?

Denizli’de 5 Temmuz 1933 tarihinde dünyaya gelen Özkardeş, 1950’li yıllarda başladığı otomotiv ticareti hayatını 55 yıl aralıksız sürdürdü. Türkiye’de üretilen birçok markanın ana bayiliklerini yaptı. Anadolu Efes A.Ş., Dentaş A.Ş’nin kurucu ortaklarından olan Özkardeş, Anadolu Efes A.Ş.’de uzun yıllar Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Viltur A.Ş, Nersan Oto Ticaret A.Ş., Nail Özkardeş Turizm İnşaat A.Ş, ve Özkardeş Motor Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdüren Özkardeş, son yıllarda İzmir şehir turizmine dönük yatırımlara ağırlık verdi. Çeşme’ye Villa Saray ve Ilıca Otel’den sonra Kalinda İnn ve Boyalık Beach Otel’i kazandıran Özkardeş’in yeni otel projeleri de bulunuyor. İzmir’de de Mövenpick Otel’in ardından 2 butik otel kazandıracak olan Özkardeş, Yeni Kent Merkezi’nde de gökdelen inşaa edecek. Bağlı şirketlerde 2 bin kişiye istihdam sağlayan Özkardeş, Emel Özkardeş ile evli ve 3 erkek çocuk sahibi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Ticaret Odası (İTO), İTO 2013 Yılı Vergilendirme Dönemi Ödül töreni, İzmir Vergi Rekortmeni, Nail Özkardeş, Ekrem Demirtaş, Nail Özkardeş Turizm İnşaat A.Ş, Özkardeş Motor Ticaret A.Ş, Aziz Kocaoğlu, , Rebii Akdurak