Mert Optik’te 2014 Atılım Yılı Olacak

Üç yıl üst üste elde ettiği İzmir Ticaret Odası Gözlükçüler Grubu vergi şampiyonluğunu elinden bırakmayan Mert Optik, bu yıl gerçekleştireceği atılımlarla Türkiye’nin zirvesine oynuyor.Ege Bölgesi’nin en büyük, Türkiye’nin ise şube sayısı bakımından 4. büyük Optik Mağaza Zinciri Mert Optik, 2014 yılı içinde gerçekleştireceği atılımlarla sektörde yükselişini sürdürmeyi hedefliyor. İzmir başta olmak üzere Manisa, Aydın ve Bodrum’da bulunan mağaza sayısını ilk etapta 33’ten 37’ye çıkarmayı ve buna bağlı olarak yeni personel alımlarıyla istihdamda artış sağlayacaklarını belirten Mert Optik Genel Müdür Yardımcısı Doruk Pala, “37 mağaza bizim için bir hedef değil bir eşik. Bunu yakaladıktan sonra kısa süre içerisinde seri mağazalaşma yolunda adımlar atacağız. Mevcut mağazalarımızı kuvvetlendirerek, özellikle İzmir’in her semtinde şubeler açarak şube sayımızı artıracağız. Bunun yanı sıra müşterilerimizin dünyadaki trendleri yakından takip edebilecekleri yepyeni vitrin konseptlerimizle de ülkemizde bir ilke imza atacağız. Alsancak’ta yeni bir VIP konsept mağaza açarak, İzmir’de satışını sadece bizim gerçekleştireceğimiz çok özel marka ve modelleri müşterilerimize sunacağız” şeklinde açıklama yaptı.

Türkiye’de optik sektöründe ilk defa kredi kartsız taksit avantajı gündemde

Türkiye’de öncülük ettikleri ‘Gözlük Sigortası’ sistemi ile kullanım hatasından doğan hasarlar karşısında bile müşterinin perakende satış fiyatının yüzde 30’unu ödeyerek yeni gözlüğüne kavuştuğunu sözlerine ekleyen Doruk Pala, “Kredi kartlarına yapılan taksit kısıtlamasıyla da müşterilerimizin mağdur olacağını düşünüyor, bunu önlemek için kartsız taksitli satış sistemini getiriyoruz. Mert Optik 56 yıllık geçmişi olan bir firma. Dürüst, ilkeli duruşumuz ve yüzde yüz müşteri memnuniyetini hedef alan yaklaşımımızla sektörde fark yaratmaya devam ediyoruz. Yalnızca dünya gözlük modasını değil, dünyadaki ölçüm cihazı teknolojilerini de çok yakından takip eden, en son teknolojiye sahip ölçüm cihazlarımız sayesinde numaralı gözlükte “sıfır hata” ile çalışan bir firma olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.
2014 yılında yine yepyeni marka ve modelleri tüketicilerine ilk kez sunacaklarını dile getiren Doruk Pala, Gucci, Dior, Carrera ve IC! Berlin markalarının İzmir’deki tek adresi Mert Optik’in Trendsetter bir firma olarak da öne çıktığını kaydetti.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Mert Optik, İzmir Optik, Optik sektörü, İzmir Güneş Gözlüğü, Doruk Pala, Gözlük sigortası, Gucci, Dior, Carrera ve IC! Berlin