Makedon Bakandan Batüder'e İade-İ Ziyaret

Eylül ayında, üyeleriyle birlikte Balkan ülkelerine giderek yatırım olanaklarını değerlendiren Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği'ne (BATÜDER), Makedonya Cumhuriyeti'nden iade-i ziyaret gerçekleşti.Makedonya Cumhuriyeti Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Jerry Naumoff ve BATÜDER üyelerinin katıldığı toplantıda, Türkiye ve Makedonya arasındaki kültürel ve ticari işbirliğinin artmasına yönelik bilgi alışverişinde bulunuldu.

Derneğin kuruluş amacı ve bölgeye sağlayacağı katkılar hakkında Bakan Jerry Naumoff'u bilgilendiren BATÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Akın Kazançoğlu, karşılıklı yatırımların artarak dostluk ve ticaret köprüsünün güçlenmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye ve Makedonya'nın geçmişten günümüze ulaşan bir dostluk ve kardeşlik bağına sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Kazançoğlu, bölgesel ve sektörel potansiyellerin en iyi şekilde değerlendirilmesinin her iki ülkenin de ekonomisine katkı sağlayacağını söyledi.

İzmir’in konumu, lojistik avantajları, nitelikli insan kaynağı ve gelişmiş altyapısının yanı sıra; özel yatırım bölgeleri ile yatırımcıya büyük fırsatlar sunduğunu kaydeden Akın Kazançoğlu, pek çok farklı sektöre hitap eden yapısıyla İzmir'in yatırımcılar için önemli bir merkez konumunda olduğunu ifade etti.

İnteraktif bir şekilde gerçekleşen toplantıda BATÜDER üyelerinin sorularını cevaplayan Bakan Naumoff ise, Makedonya'ya yurtdışından gelen yatırımcılar arasında Türk yatırımcıların başı çektiğini ve ticari işbirlikleriyle her iki ülkenin de kazanacağını söyledi. Naumoff, Akın Kazançoğlu'na Makedonya adına bugüne kadar yaptığı çalısmalar için de teşekkür etti.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Batüder, Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği, Makedonya Cumhuriyeti Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı, Jerry Naumoff, Akın Kazançoğlu, izmir iş dünyası