Luna İnovasyonla Büyüyor!

Deneyimli ARGE kadrosu ve teknolojiye yaptığı yatırımlarla sektöründeki inovasyon çalışmalarında itici güç oluşturan Luna Sayaçları, tamamen yerli sermaye ve teknoloji ile 1992 yılından bugüne akıllı sayaç sistemleri üzerine ürünler ve çözümler geliştiriyor.Pazardaki eğilimler ve teknolojideki ilerlemeler doğrultusunda ürün yelpazesindeki ürünleri her geçen gün geliştiren Luna Sayaçları, enerji tasarrufunda maksimum verimlilik sağlayan tasarımlarıyla sektörde hızlı yükselişini sürdürüyor. Luna, Elektrik Elektronik akıllı sayaçlar yanında üretimini yaptığı Otomatik Sayaç Okuma donanımlarıyla da tüketicilerine çok büyük avantajlar sunuyor.
Luna Sayaçları Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı, “Günümüzde enerji sektöründe ulusal ve uluslararası boyuttaki hızlı yapılanma süreci, enerjinin üretim, iletim, dağıtım ve tüketim aşamalarında yeni bakış açıları oluşturulmasını zorunlu kılmaktadır. Yaşadığımız çağın en önemli sorunu enerji konusudur. Rekabetçi piyasa koşulları, hızlı değişen maliyet ve fiyatlar, enerjinin daha verimli bir şekilde yönetilmesini ve tüketiciye daha cazip koşullarla sunulmasını gerektirmektedir. Tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap verecek, enerji tasarrufunu maksimum düzeye çıkaracak ürünler tasarlamak inovasyona ve ARGE’ye ciddi bir bütçe ayrılmasıyla mümkün olmaktadır” şeklindeki açıklamasıyla Luna’nın gelişim çizgisine ışık tuttu. Karabağlı, Avrupa Birliği tarafından onaylı laboratuvar ve test kuruluşları ile sürekli koordinasyon ve çalışma halinde bulunan Luna’nın, ürünlerini oluşturan tüm elektronik devrelerin, plastik ve metal aksamların, yazılım ve donanımların tamamen kendi tesislerinde ve kendi tasarımlarıyla üretildiğinin altını çizdi.

Özel tasarım ve ihtiyaçlara yönelik ürünleriyle ulusal ve uluslararası pazarda önemli bir paya sahip olan Luna, elektrik dağıtım firmalarının kullanımı için geliştirdiği Otomatik Sayaç Okuma Sistemleri de aynı zamanda büyük alışveriş merkezleri, marinalar, konut siteleri ya da villa kentler için süzme sayaçların ve abonelerin yönetilmesini sağlıyor. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı, “Türkiye'nin neredeyse yarısı akıllı sayaç kullanmasına rağmen bu teknolojinin sunduğu avantajlar yeterli düzeyde kullanılamıyor. Amacımız, akıllı sayaçlarla birlikte, uzaktan okuma, erişim ve kontrolünü yaygınlaştırmak. Geliştirdiğimiz donanım ve sistemler sayesinde sayacın okunması için yanına gitmeye gerek kalmadan, bilgisayar ve cep telefonlarıyla kontroller yapılması, ön ödemeli sayaçlarda ise uzaktan kontör yükleme imkanı mümkün. Luna Sayaç olarak, İzmir'de tek, Türkiye'de de sayılı elektronik elektrik sayacı üreticilerinden biriyiz. Bu konudaki iddiamızı sürdürüyoruz" ifadesini kullandı.

GSM ile Uzaktan Açma Kapama ve Sayaç Okuma
LUNA, tasarımını yaptığı GSM Uzaktan Açma Kapama Ünitesi ile mevcut aktif reaktif kombi veya trifaze aktif sayaçlarda uzaktan okuma ve enerji açma kapama yapıyor. Sayacın bilgilerini okuyan ünite, üzerindeki dahili GSM modem ile dağıtım şirketine kapsamlı ve detaylı enerji bilgilerini ve sayacın güvenlik durumunu istenilen anda ya da periyodik olarak mekeze gönderiyor. Dağıtım şirketi gerektiğinde sayaca merkezi bir bilgisayardan komut göndererek enerjiyi kesme ya da açma işlemi yapabiliyor. Açma kapama ünitesi her bir faz için maksimum 120A yükü anahtarlayacak şekilde tasarlanmış. İki yönlü GSM haberleşme ile sayaç her zaman dağıtım firmasının kontrolünde oluyor. Sayaca yapılan müdahaleler sistem tarafından algılanıp merkeze bildirilebiliyor. Mevcut sayaçları değiştirmeden ve yeni sayaç gerektirmeden kolayca uygulanan bu sistem ile dağıtım şirketlerinin hem uzaktan okuma hem de enerji açma kapama maliyetlerinin azaltılması hedeflenmiş. Bu ünite ile uzaktan sayaç yönetim sisteminde kontörlü ya da ön ödemeli sayaçlar ile abonelik işlemleri yapılabilmesi de mümkün oluyor. Luna Uzaktan Sayaç Okuma Sistemleri ve güçlü internet altyapısıyla yüzbinlerce sayaç saniyeler içinde okunabiliyor.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER luna, uzaktan araç kapama, sayaç okuma makinaları, gsm ile uzaktan araç açma kapama, uzaktan araç açma, izmirli iş adamları, izmir iş dünyası, mustafa karabağlı