Lions Derneğinin Dünya Başkanı İzmir'de!

Uluslararası Lions Dernekleri 118-R Yönetim Çevresi, Cumhuriyetimizin 90. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlediği “Cumhuriyet Balosu”nda Dünya Başkanı Barry J. Palmer ve eşi Anne Palmer’i ağırladı.118-R Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Ziya Nazlı evsahipliğinde Ege Palas Otel’de gerçekleştirilen baloya, 53 Lions ve 17 Leo kulüp başkanları, Türk Lions Dernekleri Direktörü Oya Sebük, Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği Başkanı Barry J. Palmer ve eşi Anne Palmer de katıldı.

Artiz Band Orkestrası’nın sahne aldığı baloda, tüm masalar Türk Bayrakları ile süslendi. 10. Yıl Marşı ile coşan konuklar ellerinde bayraklarla tempo tuttu.
118-R Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Ziya Nazlı, bu seneki sloganlarının “Az Laf Çok İş” olduğunu hatırlatarak, tüm Lionslar’ın ve Leolar’ın hizmet çıtasını yükseltmek için geçmiş dönemlerden daha fazla çalışması gerektiğine değindi. Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği Başkanı Barry J. Palmer’in Cumhuriyetimizin kurulmasına öncülük eden İzmir’e gelmelerinden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Nazlı yine biraraya gelmek istediklerini söyledi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Barry J. Palmer, Türkiye’deki Lions kulüplerinde kadın üye sayısının yüzde 52 olmasının güzel bir şey olduğunu vurguladı. Uluslararası düzeyde bu rakamın yüzde 26 olduğunu belirten Palmer “Benim hayalim bu rakamı yüzde 30’a çıkarmak. Dünya değişiyor, biz de değişmeliyiz. Bizim sorumluluğumuz herkese eşit davranmak. Kulüplerimizdeki hanımlar bizlerin yapamadığı görevleri rahatlıkla yerine getiriyor. Özelikle de kadınlar ve çocuklarla ilgili” dedi. Salonda bulunan herkese “Bu kulüplere katılmaktan mutlu musunuz” diye soran Palmer, “Evet” yanıtı üzerine “Ozaman başkalarını da mutlu edin. Kulüplerinize yeni üyeler toplayın. Benim hedefim üye sayısını 16 bine çıkarmaktı. Bunun imkansız olduğunu söylemişlerdi ama kendi yöntemlerimle bu mümkündü ve öyle de oldu” dedi. 118-R Yönetim Çevresi’ne bağlı kulüp başkanlarını sahneye çağıran Palmer başkanlara görevlerinde başarılar diledi.

Genel Yönetmen Ziya Nazlı ve Dernekler Direktörü Oya Sebük tarafından Barry J. Palmer’e İzmir’in simgesi olan Saat Kulesi’nin gümüş heykeli verildi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER lions derneği, ziya nazlı, oya sebük, artiz band orkestrası, ege palas otel, ege palas nerededir, izmir oteller, izmir balolar, leo kulüp, türk lions derneği, uluslararası lions dernekleri hakkında, 118-r yönetim, izmir cumhuriyet baloları, Barry J. Palmer