HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 12 Nisan 2017

Kuzeyşehir Büyüyor, Yatırımcılar Kazanıyor

Magazinizmir
Yücesoy İnşaat'ın Menemen'de hayata geçirdiği Kuzeyşehir Projesi, bünyesinde yeni inşaat alanlarının açılmasıyla büyüme kararı aldı.

Hali hazırda 30 bin metrekare arazi üzerinde 400 konuttan oluşan Kuzeyşehir Projesi'ne bu yıl içinde 250 konut daha ilave edilecek.

Proje ilerleyen aşamada ek inşaat alanlarının açılmasıyla birlikte bin konuta ulaşacak. Toplam 120 milyon TL.'lik yatırımla yola çıkan Kuzeyşehir Projesi, 250 konutun ilave edilmesiyle birlikte 200 milyon TL'lik yatırım kapasitesine ulaşacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yücesoy Mühendislik Finans ve Satış Koordinatörü Evren Gökçöl, projenin gerek sosyal donatıları, gerekse de inşaat kalitesi açısından yoğun ilgi gördüğünü kaydetti.

Projenin her ay yaklaşık yüzde 2 değer kazandığına ve Aralık 2018'de teslimiyle birlikte minimum yüzde 55 değer kazanmış olacağına dikkat çeken Gökçöl, projedeki konutların yüzde 25'inden fazlasının satıldığını belirtti.

5 Bin Konut Üretilecek

Türkiye'nin yıllık ortalama yüzde 1, İzmir'in 2,5, Menemen'in ise yüzde 5 büyüdüğüne dikkat çeken Gökçöl, "Kuzeyşehir 1'in ardından Kuzeyşehir 2 ve 3 projelerimiz hayata geçirilecek. Biz bölgede toplam 10 bin konut üretileceğini öngörüyoruz. Bu da 1 - 1,5 milyar dolarlık yatırımın yanı sıra; 30-35 bin kişilik bir nüfusun bölgede yaşayacağı anlamına geliyor. Bölgenin geleceğini gören çok sayıda yatırımcı da şimdiden yatırımlarına başladı. Bu anlamda bölgede yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımızın ellerini çabuk tutması faydalarına olacaktır" diye konuştu.

İzmir'in En Avantajlı Noktası

Yücesoy Kuzeyşehir'in İzmir’in en avantajlı noktalarından biri olduğuna parmak basan Gökçöl, "Çevre Yolu, İZBAN, Çanakkale Otoyolu ve Manisa şehir merkezine doğrudan ulaşım sağlayan İzmir - Manisa yolu bu bölgeden geçiyor. Menemen Plastik Organize Sanayi Bölgesi'ne de komşu bir konumda olan Yücesoy Kuzeyşehir'in sakinleri, bu sayede İzmir Karşıyaka ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ne 25 dakikada ulaşıyor. Ayrıca İzmir sanayisinin kalbi konumundaki Aliağa, Yücesoy Kuzeyşehir’in yanı başında yer alıyor. Site içinde gün içinde 2 dakika uzaklıkta olan İZBAN durağına sürekli ring servisi olacak. Dileyenler, Menemen İZBAN durağından hiç aktarma yapmadan 22 dakikada Karşıyaka, 40 dakikada Alsancak ve 70 dakikada havalimanına ulaşım olanağı da bulacak" ifadesini kullandı.

Yatırımcılarına Kazandıran Projeler

Kuzeyşehir'in kent merkezindeki bir projeye göre kalite farkı bulunmadığını ve çok daha uygun maliyetlerle sunulduğunu dile getiren Evren Gökçöl, Atatürk Mahallesi'nin kent merkezine göre yapılan ölçümlerde % 35 oranında daha temiz havaya sahip olduğu bilgisini verdi.

Kuzeyşehir'in yatırımcılar için de karlı bir fırsat sunduğunu vurgulayan Gökçöl, anahtar tesliminin Aralık 2018'de olacağını hatırlattı.

Benzerlerine göre çok uygun maliyette ve yüksek kalitedeki konutları, hem ferah hem de kullanışlı olarak tasarladıklarının altını çizen Gökçöl, bugüne kadar ürettikleri tüm projelerde yer alan yatırımcıların kazandığını vurguladı. Tüm gelir gruplarına göre kliteli konut ürettiklerini anlatan Gökçöl, sözlerine şöyle devam etti: “Doğru fiyat ve kaliteli malzemelerle ürettiğimiz konutlarımız yatırımcılardan da büyük ilgi görüyor. Mart ayında 100'e yakın konut satışı yaptık. Bu kentimiz açısından çok önemli bir rakam. Ürettiğimiz konutların talep görmesi ve yatırımcılarımızın hem kısa hem de uzun vadede kar elde etmeleri Yücesoy olarak en büyük motivasyon kaynağımız" dedi. 
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN