Kuyumculuk Fuarı İzmir'de Başladı

Sınırsız hayallerini mücevherde sayısız seçeneğe dönüştüren Türk Kuyumculuk endüstrisinin Ege Zirvesi niteliğindeki JEWEX 2016 7. İzmir Kuyumculuk Fuarı başladı. Türkiye’nin en büyük kompleksi Fuar İzmir’de 7 Şubat akşamı tamamlanacak organizasyon büyük ilgi çekti.Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, hiçbir yerde olmayan, görenleri kendisine hayran bırakan özel koleksiyonları ilk kez özel fiyatlarla Sevgililer Günü öncesinde mücevher tutkunlarının ayağına serdiklerini söyledi.

Tek Çatıda Birleşen İki Fuar Sinerji Yaratacak

Ürettikleri birbirinden özel koleksiyonlarıyla mücevher tutkunlarının gönlünde taht kuran Türk Kuyumculuk Sektörünün seçkin temsilcileri TEB ana sponsorluğunda 7. kez İzmir’de bir araya geldi. İzmir Kuyumcular Odası işbirliği ile Gençiz Fuarcılık’ın düzenlediği JEWEX 2016 7. İzmir Kuyumculuk Fuarı, Fuar İzmir Alanı D salonunda törenle açıldı. Programda konuşan Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, Mücevher modasına bir kez daha damgasını vuracak koleksiyonların ilk kez İzmir Kuyumculuk Fuarı’nda vizyona çıktığını söyledi. Gençer, "Binlerce yıllık kültür mirasını yenilikçi bir anlayışla yoğurup muhteşem mücevherlere dönüştüren katılımcılarımız göz alıcı ürünlerini stant vitrinlerine taşıdılar. Yaklaşık 80 seçkin firmamız Sevgililer Günü öncesinde şaheserlerini mücevher tutkunlarının beğenisine fuara özel fiyatlarla sundular. Sektör içinden ve dışından görenleri büyüleyecek ürünlerin satışı ve tanıtımı 4 gün süre ile yapılacak. Gelinlik ve Takıyı Fuar İzmir’de aynı çatı altında buluşturan IF Wedding ve JEWEX’in iki fuarın birlikte düzenleniyor olması sinerji yaratacak. Kazanan katılımcılarımız ve ziyaretçilerimiz, ülke ve kent ekonomimiz olacak" dedi.

"Yeni Çizgiler Yaratmalıyız"

JEWEX 2016 7. İzmir Kuyumculuk Fuarı açılışında konuşan İzmir Valisi Mustafa Toprak, her sektörde olduğu gibi kuyum sektöründe de tasarımın katma değer yarattığını vurguladı.

Toprak, “Fuar İzmir , marka değer olmasında çalışmalarını yürütüyor. Şuan bu alanda başka bir fuar olan Gelinlik ve Abiye fuarı da var. Aynı anda iki büyük fuarın yönetilmesi İzmir’in marka değer olmasında büyük rol oynuyor” dedi.

Fiyat oynaklığının sektörde sıkıntılar yarattığına da değinen Toprak, "Moda ve tasarım çok önemlidir. Tasarım ürünlerle ülkemizi dünya ihracatında belli noktalara getirmek istiyorsak, yeni çizgiler yaratmalıyız. Gelişmiş altyapı ve nitelikli eleman alt yapısına sahibiz. Bu fuarla da ürün tanıtımını yaparak ihracatta kazanç sağlarız. Bu sektöre emek verenler daha çok gelir elde eder" diye konuştu.

Son Trendler Göz Doldurdu

Konuşmaların ardından programa katılan İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Milletvekili Necip Kalkan, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Turgay Baransel, TEB Altın Bankacılığı Satış Direktörü Selami Erten, siyasetçiler, oda ve derneklerin başkanları, iş dünyasının önemli isimleri, sektör temsilcileri ve davetliler açılış kurdelesini keserek JEWEX 2016 7. İzmir Kuyumculuk Fuarı’nı başlattı. Protokol ve seçkin davetliler daha sonra hep birlikte stantları ziyaret etti. Ürünleri inceleyerek üreticilerinden bilgi alan davetliler ilk siparişlerini verdi. Dünya lideri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen kuyumculuk sektörünün ortaya koyduğu trendlerle takdiri hak ettiği sık sık dile getirildi.

Sevgililer Günü Öncesi Özel Fiyat Fırsatı

Türkiye’nin en büyük Avrupa’nın ise ikinci büyük fuar kompleksi Fuar İzmir Alanı ilk kez ürün bazında en değerli fuara ev sahipliği yapıyor. D salonunda düzenlenen Kuyumculuk Fuarında 80 katılımcı firma ürün ve hizmetlerini sergiliyor. Altın ve Pırlantalı Takı, İncili Takı, Yeşim Takılar, Değerli Metal Takı, Renkli Taşlı Takı, Antika Takı, Gümüş Takı ve Aksesuarları, Moda Takılar, Pırlanta ve Elmas, Yarı Değerli Taş, Renkli ve Değerli Taş, Mücevher Saatler, Makine, Kuyumculuk Vitrin Paketleme ve Kutulama, Kuyumculuk Aletleri ve Ekipmanları, Kasa ve Güvenlik Gereçleri, Kuyumculuk Yazılımlarının satışları ve tanıtımları yapılıyor. Bu yıl ilk kez organizasyonu sektör dışından mücevhere ilgi duyanların da ziyaret edebildiği organizasyonda üreticiler, toptancılar, mümessiller, ihracatçılar, tasarımcılar ve tedarikçiler; tüm sektör paydaşları bir araya gelecek. Sevgililer Günü öncesinde gerçekleşen fuarın satışları arttıracağı, iş bağlantılarını yükselteceği tahmin ediliyor.

Sektör Büyükleri Anılacak

İzmir Kuyumcular Odası, Karakaş Atlantis firması öncülüğünde, İş yatırım, Karakaş Aska, Nadir Metal firmalarının katkıları ve Gençiz Fuarcılık işbirliğinde Cumartesi günü 'Ahde Vefa' gecesi düzenleyecek. Ebediyete intikal eden ustalar yad edilip ailelerine plaket verilecek.

Fuar İzmir'e Kolay ve Konforlu Ulaşım

Ziyaretçilerin kolay ulaşımları için, Mezarlıkbaşı Katlı Otopark’tan Fuar İzmir’e; 09.30–10.30–11.30–12.30–13.30–14.30–15.30–16.30 Fuar İzmir’den Mezarlıkbaşı Katlı Otopark’a; 13.00–14.00–15.00–16.00–17.00–18.00-19.00-19.30 saatlerinde ücretsiz servisler ulaşımı sağlayacak. 7 Şubat akşamı tamamlanacak organizasyon ilk üç gün 10.00-19.00 son gün ise 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.  

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER JEWEX İzmir, İzmir JEWEX, İzmir Kuyumculuk Fuarı, Osman Gençer, Fuar İzmir Alanı D Salonu, Mustafa Toprak, Necip Kalkan, Ekrem Demirtaş, Turgay Baransel, Selami Erten, Karakaş Atlantis İzmir, Nadir Metal İzmir, Gençiz Fuarcılık İzmir, İzmir Gençiz Fuarcılık, İzmir Fuarları, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti