KOSBİ'den Vefa Toplantısı

Kemalpaşalı sanayiciler geleceklerini tehdit eden su sorununa dikkat çekerek çevre bilinci ile bölgedeki bu sorunun çözümünü istediler.Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, Sanayicinin artık bin metreden su almak zorunda kaldığına işaret ederek 21 yıldır yapılması planlanan Yiğitler Barajı yatırımına başlanması gerektiğini söyledi.


İzmir Valisi Mustafa Toprak ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sırrı Aydoğan'ın da katıldığı Kemalpaşa Ramada Otel'de, bölgeye bugüne kadar hizmet veren 40 müteşebbis heyet üyesi için düzenlenen vefa toplantısında KOSBİ Başkanı Porsuk bölgelerini tanıtmak için kısa bir sunum yaptı. 2 saati aşkın devam eden toplantıda sanayiciler sorunlarını ve çözüm önerilerini anlatırken Vali Mustafa Toprak ise sorunların çözüm için çalışacağı sözünü verdi. Toplantıda KOSBİ Başkanı Kamil Porsuk, İzmir Valisi Mustafa Toprak ile 11 yıl yönetim kurulu başkanı olarak bölgeye hizmet vermiş olan Pınar Yurdun'a da vefa plaketi takdim etti. Toplantıya EBSO Başkanlıkları da yapmış Murat Demirer, Atıl Akkan, Tamer Taşkın, Mehmet Tiryaki başta olmak üzere geçmiş dönemde müteşebbis heyette çalışan sanayiciler katıldı.


Porsuk: Barajı kurmaya hazırız
Kemalpaşa'daki sanayicilerin su sorunu yaşadığını, bunun gelecek yıllarda daha da artacağını dile getiren KOSBİ Porsuk, bunun için çözüm üretilmesi gerektiğini söyledi. Sanayicinin yerin bin metre altından artık su kullanmaya başladığına işaret eden Porsuk, “Sanayici olarak bu durumdan son derece rahatsızız. Su kaynaklarımızı çok verimli kullanmamız gerekiyor. Gelecekte su sıkıntısı yaşanmaması için şimdiden tedbirlerimizi almalıyız. Bölgede yıllardır yapılması planlanan Yiğitler Barajı bir türlü yapılamıyor. Daha önce Devlet Su İşleri ile proje çalışmaları yapıldı. Bugüne kadar baraj kurulamadı. Bizde sanayici olarak üzerimize düşeni yapmak istiyoruz. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi ve sanayiciler olarak hep birlikte barajı kurmaya hazırız” dedi.


Toprak: Çözüm için çalışacağım
Toplantıya katılan sanayicilerde su konusunda yaşadıkları sıkıntıları anlatırken, Turgutlu ile sınır olan Kemalpaşa'daki sanayicilerin teşvik adaletsizliği yüzünden çektiklerini de ifade ettiler. Sanayiciler toplantıda ayrıca doğalgaz, hafif raylı sistem, itfaiye alanı, toplu konut konularındaki isteklerini de sıraladılar. Toplantı boyunca sanayicileri dikkatle dinleyen Vali Toprak daha sonra yaptığı konuşmada, bütün sorunları not aldığını belirterek, çözüm için elinden gelen gayreti göstereceğini söyledi. Bölgedeki su sorununun çözümü için gerekli çalışmaların hızlandırılması gerektiğinin altını çizen Toprak, “Sanayiciler bizim için çok önemli. Ülkeye katma değer kazandırıyorlar, istihdam sağlıyorlar. Bu nedenle sanayicilerin sorunlarına duyarlıyım. Bu toplantıda da sorunları dinledim. Çözüm noktasında gerekli girişimlerde bulunacağım. Sanayicilerin çevre konusundaki duyarlılığı da beni mutlu etti. Hep birlikte sorunların çözümü için çalışmaya hazırım” diye konuştu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Kamil Porsu kimdir, kamil porsuk, sanayi, kosbi, kosbiden vefa toplantısı, Mustafa Toprak, Tamer taşkın, mehmet tiryaki, mgazin izmir, iş dünyası