HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 7 Haziran 2017

KOSBİ'den Türkiye'nin Devleri Listesine 7 Firma

Magazinizmir
İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl açıkladığı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nden 7 firma yer aldı.

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) "Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2016" araştırması sonuçları açıklandı. Listeye giren 7 KOSBİ firması ise şunlar: Coca Cola, Pınar Et, Olmuksan Ambalaj, Akdeniz Kimya, Kansai Altan Boya, Dimes, Ege Seramik.

Türkiye sanayisinin en büyüklerini belirleyen bu kapsamlı raporda bölgelerinden 7 firmanın bulunmasının önemli olduğuna işaret eden Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, "Şirketleri derinlemesine inceleyerek ve analiz edilerek hazırlanan ve Türkiye’nin en büyükleri olarak görülen İSO 500 listesine 7 firma ile girmiş olmamızdan dolayı mutlu ve gururluyuz. Yeni yatırımların sürdüğü bölgemizde umuyorum ki önümüzdeki sene daha çok firma ile bu listede temsil edileceğiz" dedi.

Yükselen Yıldız KOSBİ

Geçtiğimiz günlerde açıklanan EBSO’nun2016 yılında üretimden satışlar kriterine göre 100 büyük sanayi kuruluşulistesine de 10 firma ile girdiklerini, KOSBİ olarak Türkiye ekonomisine katkı koymaya devam ettiklerini belirten Porsuk, "Bölgemizdeki firmalar her alanda ülke ekonomisine katkılarıyla öne çıkıyor. İSO 500 gibi prestijli ve önemli listeye giren Coca Cola, Olmuksan Ambalaj, Dimes, Pınar Et, Akdeniz Kimya, Kansai Altan Boya ve Ege Seramik’i kutluyorum" diye konuştu.

Kosbi’nin Devleri

İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan Türkiye’nin En Büyük 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2016 Yılı Listesi’nde yer alan KOSBİ üyesi firmalardan Coca Cola 30. sırada Pınar Et 179. sırada, Olmuksan Ambalaj 191. sırada, Akdeniz Kimya 267. sırada, Kansai Altan Boya 283. sırada, Dimes Gıda 361. sırada, Ege Seramik ise 380. sırada bulunuyor.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN