KOSBİ 2016'da Yatırımlarla Sanayicinin Yüzünü Güldürecek

Yeni yıla Devlet Su İşleri tarafından Kemalpaşa’ya 100 milyon TL yatırımla kurulacak olan Yiğitler Barajı protokolünü imzalayarak merhaba diyen Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi, (KOSBİ) yeni yılda hizmet bayrağını daha da yukarıya taşımak için kolları sıvadı.KOSBİ yönetimi tarafından kurulan iyi ilişkiler sonucunda bölgede bu yıl içinde enerji kalitesini artırmak için TEİAŞ tarafından 50 milyon TL değerinde indirici merkez yapılırken, bölge trafiğini rahatlatmak için de Karayolları Bölge Müdürlüğü, 12 milyon TL yatırım bedeli ile 2 köprülü kavşağın yapımına başlayacak.

Sanayici-Belediye İşbirliği

KOSBİ’nin bu haftaki yönetim kurulu toplantısı Kemalpaşa Belediye Başkanı ve KOSBİ Yönetim Kurulu Üyesi Arif Uğurlu’nun daveti ile Kemalpaşa Belediyesi tarafından geçen yıl restore edilerek hizmete alınan Misafir Konağı’nda yapıldı. Toplantı öncesi KOSBİ Yöneticilerini kahvaltı da ağırlayan Uğurlu, bölge halkı ve sanayicisinin güç birliği ile Kemalpaşa’yı yarınlara taşımak için çalıştıklarını söyledi.

Kemalpaşa’da istihdam sorununa çözüm üreten, bölgenin adını dünyaya duyuran sanayicilere teşekkür eden Uğurlu, "Bölge sanayicimiz ilçemize çok büyük katkılar sağlıyor. Ben de KOSBİ Yönetim Kurulu Üyesi olarak, sanayicimizin bölgeye hizmet için ne kadar fedakarlık yaptığına yakından tanığım. KOSBİ, sanayicilerin ağırlıkta olduğu bir yönetimde, bölge halkının da çıkarlarını gözeterek hizmet sunuyor. Biz de Belediye olarak kendilerine her türlü desteği bundan sonra da vermeye hazırız" dedi.

Kemalpaşa’ya Bu Yıl Yatırım Yağmuru

KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk ise Uğurlu’ya teşekkür ederek, hedeflerinin refah içinde, huzurlu bir Kemalpaşa ve İzmir olduğunu söyledi. Bölgede sanayicilere özveri ile hizmet verdiklerini, 2016 yılında da hizmet bayrağını daha da yukarılara çekme kararı aldıklarını anlatan Porsuk, "Yeni yıla sanayicinin ve bölge üreticisinin 17 yıllık rüyası olan Yiğitler Barajı protokolünü imzalayarak girdik. Bu protokolle sanayicimizin 40 milyon TL’si cebinde kaldı. Bu yıl TEİAŞ Bölgemize 50 milyon TL yatırım bedeli ile indirici merkez kuracak. Karayolları Bölge Müdürlüğü 12 milyon TL yatırım yaparak 2 köprülü kavşak yapacak. KOSBİ olarak biz bugüne kadar bölgeye toplam 96 milyon TL’lik yatırım yaptık. Yatırımlarımızın tutarı sanayicimizden aldığımız aidat ve katkı paylarının çok çok üstünde. İZKA desteğiyle de bu yıl arıtma tesisimizin 2. etabı tamamlanacak. Bu sayede bölgedeki bütün firmalara arıtma hizmeti verir hale geleceğiz" dedi.

Porsuk: Her Kuruşu Değerlendiriyoruz

Çalışmalarını ortak akılla yaptıklarını, bütün çalışmalarında sanayicileri bilgilendirdiklerini anlatan Porsuk, Geçen hafta yaptıkları bilgilendirme toplantısından sonra sanayicilerin takdirini aldıklarını söyledi. Altyapı katılım bedellerini sanayicilerle birlikte aldıkları karar ile bu yıl 5.5 kuruştan 7 kuruşa yükselttiklerini ifade eden Porsuk, “Bu artış bölgede ortalama bir sanayici için aylık yaklaşık 50 TL’ye geliyor. Biz sanayicimizden aldığımız her kuruşu en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Verdiklerinin çok çok üstünde yatırım yapıyoruz. Bölgemiz bütünüyle bölge sanayicileri tarafından yönetiliyor. OSB yasasına göre yeterli doluluk oranına ulaştığında ise seçimli genel kurul yapılarak yönetilmeye başlanacak. Bölgede az çalışanla çok iş yapıyoruz. Çalışanlarımız gayretleri ile sadece bir projede 600 bin TL’lik kaynak tasarrufu sağlandı. Biz bölgeyi geleceğe hazırlıyoruz. Büyük projeleri hayata geçiriyoruz. Bundan sonra da sanayicimiz için proje üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Bölgedeki Bazı Proje ve Hizmetler

100 milyon TL yatırım değerinde Yiğitler Barajı
50 milyon TL yatırımla indirici merkez
12 milyon TL yatırım değerinde 2 köprülü kavşak
Bölge sanayicileri ile birlikte 4 milyon TL’lik altyapı yatırımı
Bölge sanayicilerine yıllık 18 milyon TL elektrik ücreti tasarrufu
2015 yılında bölgede 12 kilometre parke yol
2015 yılında 14 km asfalt yol
126 firmaya doğalgaz bağlantısı
Doğalgaz ölçüm istasyonu
Elektrik altyapısı için 24 kilometre yer altı kablosu montajı
5 adet yeni enerji dağıtım merkezi
34 adet yüksek gerilim hücre montajı
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Devlet Su İşleri İzmir, İzmir Devlet Su İşleri, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi, Arif Uğurlu, Kamil Porsuk, İzmir İş Dünyası