HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 19 Haziran 2017

"Konut Satışları Hız Kesmiyor"

Magazinizmir
BYY İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yavuz, Ramazan ve yaz aylarıyla birlikte konut satışlarında öngörülen düşüşün yaşanmadığını belirterek, satışların hız kesmediğini söyledi.

Yavuz, kentin yeni çekim merkezi olan kuzey aksında Atatürk Organize Sanayi Bölgesi ve Katip Çelebi Üniversitesi'ne çok yakın bir konumda olan Flex Life Studio'nun satışlarının % 70 seviyesine ulaştığı bilgisini verdi.

Ramazan ayından sonra da satışların aynı seviyede devam etmesini beklediklerini kaydeden Ali Yavuz, "Özellikle şehir dışından İzmir'e tatil için gelenler, Flex Life Studio'da örnek daireyi geziyor ve bu da satışlara olumlu etki yapıyor" dedi.

Aynı Gün Tapu

Çiğli'de hayata geçirdikleri Flex Life Studio projesinden daire satın alanlara aynı gün tapu verdiklerini de hatırlatan Yavuz, "Konut alım - satımında güven duygusunun belirleyici oluyor. Yıllar içinde edindiğimiz birikimi müşterilerimize güven olarak yansıtıyoruz. Flex Life Studio'yu seçen müşterilerimize tapularını hemen sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

40 milyon liralık yatırımla 3 bin 500 metrekarelik arazi üzerine kurulan ve 157 konuttan oluşan Flex Life Studio'nun % 80'ini tamamladıklarını ve buna paralel olarak konutların da % 70'inin satışını gerçekleştirdiklerini anlatan Ali Yavuz, "İzmir'in kuzey aksında ve konum olarak, AOSB, İzban, Katip Çelebi Üniversitesi ve devlet hastanesine de çok yakınız. Bu bölge giderek prim yapıyor ve büyüyor. Biz de doğru konumda, doğru proje yapmak istedik ve bunu da başardık. Bu bölgede BYY İnşaat olarak kendimize ait arsalarda 2018 yılında farklı konut projeleri yapmaya devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

Her Şey Öğrencilerin Konforu İçin

Bölgede bulunan iki üniversite olduğunu ve projede öğrencilerin tüm konforunu düşündüklerini belirten Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Projemizde ders çalışma alanı, market, cafe, havuz, spor alanları, oyun salonları, kapalı otopark, fitness, yüzme havuzu, oyun salonu, cep sinema, sauna, bilardo, masa tenisi, tek pota basket sahası, genel kullanım alanları bulunuyor. Flex Life Studio'da oturanlar yalnızca bir evin değil, bir yaşam biçiminin de sahibi olacak. Evlerinde adeta bir otel konforunda yaşayacaklar" dedi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN