Kemalpaşa'ya Tarım ve Sanayi Vadisi BAYOSB, Sanayi ve Tarım Vadisi İçin İlk Adımı Attı

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, Kemalpaşa'da yıllardan beri düşünülen ancak bir türlü hayata geçirilemeyen Sanayi ve Tarım Vadisi projesinin ilk adımını attıklarını söyledi.BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren ile Başkanvekili Fahrettin Selçik, Yönetim Kurulu Üyesi Şevket Karahan ve Bölge Müdürü Figen Akdemir İzmir Valisi Mustafa Toprak ile İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban’ı makamlarında ziyaret etti.

Vali Toprak’tan Destek

Ziyaretler sonrasında açıklamalarda bulunan BAYOSB Başkanı Aydın Telseren, İzmir Valisi Mustafa Toprak ile Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ı geçen 15 Aralık’ta bölgede misafir ettiklerini ve düzenledikleri toplantıda bölgenin sorunlarıyla ilgili bir bilgilendirme yaptıklarını hatırlattı. Vali Toprak’ın ziyaretinden sonra bölgede birçok olumlu gelişme olduğunu ve ziyaret sayesinde yapılan çalışmaları anlatma fırsatı bulduklarını belirten Telseren, Kemalpaşalı sanayicilerin yıllardan bu yana düşündüğü fakat bir türlü hayata geçiremedikleri Sanayi ve Tarım Vadisi projesini de anlattıklarını ve kendisinin büyük bir ilgi göstererek projeyi sahiplendiğini söyledi.

 

Yepyeni Bir Hikaye Yazalım

İzmir Belkahve’den Manisa Turgutlu’ya kadar olan hattın birçok lojistik ve coğrafi avantajının bulunduğunu ifade eden Telseren, burada yazılacak yepyeni bir hikaye ile havzanın kaderinin değişebileceğini söyledi. Vali Toprak’ın projeye İZKA’nın da dahil olmasının doğru olacağını vurguladığını belirten Telseren "İZKA ile daha önce eğitim ve enerji alanında iki proje gerçekleştirmiştik. Henüz fikir aşamasında olan Sanayi ve Tarım Vadisi projesiyle Kemalpaşa’nın iki önemli ekonomik kaynağı olan sanayi ve tarımı bir araya getireceğiz. Sırasıyla Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi, BAYOSB ve Turgutlu OSB’yi de içine alacak projede birbirinin rakibi değil müşterisi olan sektörler konumlandırılarak bölge ekonomisine büyük bir katkı koyacak. Umarım bizim çaktığımız bu kıvılcım bir ateşe dönüşür" dedi.

Telseren, İZKA Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban’a Vali Toprak’ın da sıcak baktığı proje için İZKA ile birlikte sağlanacak bir çalışma zemini oluşturma isteklerini aktardıklarını ve bu konuda yardım istediklerini sözlerine ekledi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi İzmir, İzmir Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi, Aydın Telseren, Fahrettin Selçik, Şevket Karahan, Figen Akdemir, Mustafa Toprak, İzmir Kalkınma Ajansı, Murat Yılmazçoban, Erdoğan Bektaş, İzmir İş Dünyası, İzmir Cemiyeti