Kemalpaşalı Sanayiciler İş Zirvesinde Buluşacak

Sanayi Vadisi Güçbirliği Çalıştayı,Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ), Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB) ve Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi ve Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği (KESİAD) ilk proje olarak bölge sanayicilerini bir araya getirecek iş zirvesi düzenleme kararı aldı.Kemalpaşa Sanayi Vadisi’nde birbirini tanımayan sanayicileri buluşturacak İş Zirvesi ile komşu sanayicilerin birbirleriyle iş yapmasını sağlayacak olan proje ile Çalıştay öncesi daha çok sanayiciye ulaşılması ve görüşlerinin alınması da hedefleniyor.

Komşu Sanayiciler Birbirini Tanıyacak

Kemalpaşa Sanayi Vadisi Çalıştayı Çalışma Komitesi Üyeleri, KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aytekin Öztaş’ın ev sahipliğinde bir araya geldi. 3 organize sanayi bölgesinin bölge müdürleri ile KESİAD yöneticileri, öncelikle üç organize sanayi bölgesinde bulunan firmaların birbirlerini tanımalarını sağlayacak olan projenin hayata geçirilmesi için karar aldı. Toplantı sonrası konuşan KESİAD Başkanı  Aytekin Öztaş, bölge sanayicilerinin birbirlerini tanıması ve birbirleriyle fikir alışverişinin artırılması ve sanayicinin işbirliğini sağlayacak bir etkinlik düzenleme kararı aldıklarını söyledi.

İşbirliği Artacak

Sanayi bölgelerindeki üreticilerin en büyük sorununun kendi fabrikalarının yanında faaliyet gösteren firmanın ne işle uğraştığını bilmemesi olduğunun altını çizen Öztaş, bu durumun ortadan kaldırılması için düğmeye bastıklarını söyledi. Yapılacak ön çalışma sonrasında üç OSB’nin de envanterinin çıkarılacağını belirten Öztaş, “İlk olarak kendimizi, bölgeyi tanıyıp ticari ilişkileri arttırmayı hedefliyoruz. Bu sayede bölgedeki gücü de kontrol etmiş olacağız. Bölgenin mevcut durumu ve potansiyeli de bu çalışma ile ortaya çıkacak. Belki benim atığım bir başkasının hammaddesi olabilir. Çevremizde faaliyet gösteren arkadaşlarımızla ilişkilerimizi arttırmak için bir fırsat doğabilir” dedi.

Toplantıda görüşlerini açıklayan Organize Sanayi Bölgesi Yöneticileri de yapılacak İş Zirvesi’nde sanayicilerin birbirlerini tanımakla birlikte Çalıştay ile ilgili güncel verilerin de toplanacağını söylediler. Çalıştay’ın konularının doğru tespit edilmesi ve sonuca ulaşması içinde yapılacak bu çalışmanın çok yararlı olacağını vurguladılar.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ), Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB) , Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi, Kemalpaşa Sanayici İşadamları Derneği (KESİAD) , izmir İş Dünyası, Aytekin Öztaş