Kaya İzmir Engelleri Kaldırdı!

Türkiye’de ilk kez İzmir’de düzenlenen dünyanın en çok ses getiren 24. Uluslararası Spina Bifida ve Hidrosefali Kongresi yetkilileri kongreyi İzmir’de düzenlemekten duydukları memnuniyetleri dile getirmek için Kaya İzmir Thermal& Convention Genel Müdürü Muzaffer Tağıl’a teşekkür plaketi verdi.Genel Müdür Muzaffer Tağıl’a plaketini Spina Bifida Derneği Başkanı Cevval Ulman, Spina Bifida Derneği Başkan Yardımcısı Nurdan Anlı, Spina Bifida Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sibel Akkol verdi.

Türkiye’de engellilerin özgürce hareket edebildiği tek otelin Kaya İzmir Thermal& Convention olduğunu belirten Spina Bifida Dernek Başkanı Cevval Ulman,’’İsveç, İrlanda, Uganda gibi ülkeler de düzenlenen Uluslararası Spina Bifida ve Hidrosefali Kongresi, ilk kez bu sene Türkiye’de düzenlendi. En fazla engelli odasına sahip olması ve engelli arkadaşlarımızın rahatlıkla hareket edebilmesi için en uygun mekan olması nedeniyle organizasyonu Kaya İzmir Thermal& Convention’da düzenledik. Başta otel çalışanları olmak üzere İzmirli’lere çok teşekkür ederiz’’ dedi.

 

Türkiye’de ilk kez düzenlenen 24. Uluslararası Spina Bifida ve Hidrosefali Kongresi, 40 ülkeden 102 yabancı, 64 yerli katılımcı ile Kaya İzmir Thermal& Convention’da gerçekleştiğini belirten Muzaffer Tağıl,’’ Dünyanın en çok ses getiren kongresi olan Uluslararası Spina Bifida ve Hidrosefali Kongresi’ ni Ege’nin incisi izmir’e getirmekten dolayı mutluyuz. Kongreye spina bifida hastaları, hastaların yakınları ve bu hastalıkla uğraşan yurt içi ve yurtdışından doktorlar katıldı. Günübirlik katılımcılar haricinde aralarında Uluslararası Spina Bifida ve Hidrosefali Federasyonu Başkanı Pierre Mertens’in de bulunduğu 40 ülkeden 102 yabancı, 64 yerli katılımcımız iştirak etti. Kongreye ayrıca yerli ve yabancı 30 doktor da katılarak ücretsiz olarak hastalarla birebir görüşme fırsatını buldu” diye konuştu.

Spina bifida ayrık veya açık omurga anlamına geldiğini sözlerine ekleyen Tağıl,’’ En sık görülen doğuştan olma hastalıklardan birisi de spina bifidadır. Spina bifida başta omuriliği etkileyen birçok şekilde görülebilir. Eğer spina bifidanız varsa, doğumunuzdan önce omuriliğinizin gelişimi sırasında bir şeyler ters gitmiş demektir. Genel anlamda omurilik, sinirlerden meydana gelmiş kapalı bir tüptür. Bu sinirler kaslarınızdaki sinirlere beyninizden gelen emirleri ileterek kasların hareket etmesini sağlar. Aynı zamanda bu sinirler hissetmemizi de sağlar. Bebek, spina bifidalı doğmuşsa omurilik denen bu tüp kapanmamış demektir. Bu nedenle, omuriliği örten omurga ve deri de kapanmamış demektir. Bebek, sırtında bir açıklıkla doğmuştur ve sinirlerinden emirlerin geçmesinde bir güçlük vardır. Sinirlerle beyin arasında düzgün bir bağlantı olmadığı zaman da, değişik derecelerde felçler(hareket etme ve hissetme kaybı veya yetersizliği) ortaya çıkar. Böyle önemli bir hastalığın öneminin altının çizildiği kongreye ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz’’ dedi.

Uluslararası kongrelerin İzmir için öneminin altını çizen Tağıl,’’ Kongre merkezimiz hizmete girdiği ilk günden bu yana hem yerel hem de uluslar arası kongreleri İzmir’e getirebilmek için çalışıyoruz. İzmir’e gelen kongreler İzmir’e maddi olarak getirileri yüksektir. Sadece biz otelcilere değil İzmir esnafına da katkılar sağlamaktadır’ şeklinde konuştu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER kaya izmir, kaya izmir otel, engeller için en uygun otel, 24. Uluslararası Spina Bifida ve Hidrosefali Kongresi, Kaya İzmir Thermal& Convention , kaya izmir termal, kaya otel nerededir, kaya termal nerde, Cevval Ulman, Nurdan Anlı, Muzaffer Tağıl, Sibel Akkol, engelleri kaldırın, izmir engeller için en uygun otel