Kardeşlik Dayanışması

Konak Belediyesi kardeş belediye olduğu Kütahya'nın Şaphane Belediyesi'ne temizlik hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet çöp toplama kamyonu hibe etti.Temmuz ayı temasını 'Kentte Dayanışma Var' olarak belirleyen Konak Belediyesi, bu kapsamda örnek bir dayanışmaya daha imza attı. Geçtiğimiz ay alınan meclis kararı doğrultusunda kardeş şehir olduğu Kütahya’nın Şaphane İlçe Belediyesi’ne bir adet çöp toplama kamyonu hibe edildi.

Festivale Davet

Devir teslim töreni Şaphane Belediye Başkanı Rasim Daşhan’ın Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ı ziyareti sırasında gerçekleşti. Beraberindeki heyetle birlikte Başkan Pekdaş’a konuk olan Şaphane Belediye Başkanı Daşhan, verilen destekten ötürü teşekkürlerini iletti. Konak Belediyesi’nden kendilerine uzatılan kardeşlik eli sayesinde Şaphanelilere daha iyi hizmet vereceklerini belirten konuk Başkan Daşhan, “Sizlere halkımın selamlarını getirdim. Bu desteğiniz bizim için büyük mutluluk oldu” dedi. Ziyaret sırasında Başkan Pekdaş’ı her yıl düzenledikleri geleneksel Kiraz ve Vişne Festivali’ne davet de eden Başkan Daşhan, “Bu yıl Ramazan ayı biter bitmez hem Kiraz ve Vişne Festivali’mizi hem de ilçemizin belediye olmasının 100. yılını kutlayacağız. Sizi ağırlamaktan hem halkımız hem de ben mutluluk duyarız” diye konuştu.

Dayanışma Çözüm Getirir

Şaphane Belediye Başkanı Daşhan ve beraberindeki heyeti Konak’ta ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ise karşılıklı imzalarla sağlanan kardeşlik köprüsünün bu tür güzel işbirlikleri ile daha da güçlendiğini söyledi. Konak Belediyesi olarak kardeş şehir oldukları belediyelere ellerinden geldiğince destek vermeye devam edeceklerini dile getiren Başkan Pekdaş, “Şaphane Belediyesi bizim kardeş belediyemiz. Karşılıklı dayanışma içinde pek çok şeyi birlikte çözebiliriz. Belediye Meclisimizin kararıyla bir çöp aracımızı sizin belediyenize hibe ettik. Bu gün de bu aracı teslim ediyoruz. Bu kardeşlik bağının güçlenerek devam etmesini diliyorum” diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Konak Belediyesi izmir, izmir Konak Belediyesi, kardeş belediye izmir, izmir Kardeş belediye, Kentte Dayanışma Var izmir, izmir Kentte Dayanışma Var, Rasim Daşhan, Sema Pekdaş, Kiraz Vişne Festivali izmir, izmir etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı