Kalder İzmir Şubesi Batıçim'i Ziyaret Etti

Kalder İzmir Şubesi, üye işbirliğininin geliştirilmesi ve sürdürülebilir kalite politikasının devamlılığı amacıyla Batı anadolu Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş'yi ziyaret etti.Kalder kalite gönüllülerinin yoğun ilgi gösterdiği teknik gezide üyelere ürün geliştirmeden, paketlemeye kadar fabrikadaki tüm süreçler gösterilerek, teknik konular ve kalite kontrol çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Kalder kalite gönüllülerine eşlik ederek süreçler hakkında bilgi veren Kalder İzmir Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve Batıçim Kalite Kontrol ve Güvence Müdürü Mehmet Gökhan Gümüş, fabrikanın dünden bugüne gelişimi ve işleyişi ile gelişen teknolojilerin ürün kalitesine yansıması üzerine bir sunum yaptı.

Kalder'in düzenlediği teknik gezilerin kalite gönüllüleri açısından önemine dikkat çeken Gümüş, geziler sayesinde sektörlerin birbirlerini tanımasının sağlandığını ifade etti. Teknik gezilerin sektörler ve üyeler arasında ortak çalışma alanlarının bulunması yönünden de oldukça faydalı olduğunu dile getiren Gümüş, “Birbirine yabancı olan ve aralarında herhangi bir bağ yokmuş gibi görünen sektörler geziler sayesinde işbirliği yapabileceklerini ve beraber çalışmalara imza atabileceklerini görüyor. Hem iş dünyasının içinde olan biri olarak, hem de bir KalDer üyesi olarak işbirliğinin artırılmasını çok önemsiyorum. Ayrıca geziler sayesinde farklı gözlerin ürün izlenebilirliğimiz ile birlikte kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği, enerji verimliliği gibi konularda yaptığımız faaliyetlerimizi değerlendirmeleri ve öğrenmeleri fırsatını yakalıyoruz. Tüm bunların yanısıra üyeler diğer sektörlerin teknolojileri ve çalışması hakkında bilgi sahibi olarak, kendi sektörlerini de bir adım ileriye taşıma , yeni inovatif fikirler yaratma şansı buluyor” diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER kalder, izmir, Batı anadolu Şirketler Grubu, Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayi, fabrika, Mehmet Gökhan Gümüş, sektör, kalite, çevre, iş sağlığı, iş güvenliği, enerji verimliliği, inovatif fikir, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti