KalDer Değerlendirme Süreci Mart Ayında

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi'nin düzenlediği Yerel Kalite Ödülleri kapsamında değerlendirici olacak kişilerin eğitimleri başladı. Değerlendirme süreci mart ayında başlayacak.Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi'nin düzenlediği Yerel Kalite Ödülleri kapsamında değerlendirici olacak kişilerin eğitimleri başladı. Mart ayında ilk değerlendirmelerin başlayacağı süreçte, yaklaşık 15 kişilik bir ekip model eğitimlerini aldı.

KalDer İzmir Şubesi'nin düzenlediği Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü ve Yılın Başarılı Ekibi Ödüllerine kamu ve özel sektörden katılacak kurum ve kuruluşlar da belirlendi.

Haziran 2015'te gerçekleşecek Mükemmelliği Arayış Sempozyumu (MAS) kapsamında düzenlenecek Ege Bölgesi Kalite Ödülü'ne Dyo Matbaa Mürekkepleri başvururken; Yılın Başarılı Ekibi Ödülüne de kamu sektöründe İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı, Söke Kaymakamlığı, Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi talip oldu.

Özel sektör kategorisinde ise Elba Basınçlı Döküm San. Aş., Hugo Boss, Swissotel Büyük Efes İzmir, Tat Gıda San Aş, Sek Süt İşletmesi, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Vestel Ticaret Aş., İzulaş İzmir Ulaşım Hiz. Mak. San. Tic. AŞ. ve İzmir Metro AŞ. birincilik için ter dökecek.


Kurumsal kalite bilinci oluşturulacak

Yerel kalite ödüllerinin içeriği hakkında bilgi veren Osman Ünal: “Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü; Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı tarafından verilen Avrupa Kalite Ödülü ve KalDer merkez tarafından verilen Türkiye Mükemmellik Ödülü’nde kullanılan aynı “Mükemmellik Modeline” göre verilmektedir. Ayrıca KalDer İzmir Şubesi, tüm Türkiye’deki kurum ve kuruluşlardaki ekip çalışmalarını özendirerek, gerçekleştirilen iyi uygulamaları, lisansı ve patenti kendine ait olan Ekipte Mükemmellik Modeli’nin kullanıldığı Yılın Başarılı Ekibi Ödülü ile ödüllendirmektedir” diye konuştu.

İzmir Şubesi Başkanı Osman Ünal, KalDer İzmir Şubesi'nin bu yıl 16'ncısını gerçekleştireceği MAS kapsamında verilecek yerel kalite ödüllerinin bireysel, toplumsal ve kurumsal kalite bilincinin oluşturulması için çok önemli olduğu bilgisini verdi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER KalDer, Türkiye Kalite Derneği, KalDer İzmir Şubesi, Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü, Yılın Başarılı Ekibi Ödülleri, Mükemmelliği Arayış Sempozyumu, Dyo Matbaa Mürekkepleri, Osman Ünal