İzmirli Patronlar, İnovasyonu Ödüllendirecek!

Rekabetin vazgeçilmez koşulu haline gelen inovasyonu KOBİ’lerin gündemine sokmak amacı ile İzmir Genç İş Adamları Derneği, İzmir’deki üniversiteler ve meslek kuruşlarının katkıları ile İzmir İnovasyon Ödülleri yarışması düzenliyor.Vizyonunda inovasyon olmayan firmaları geleceğinin risk altında olduğuna dikkat çelen İzmir Genç İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Timuroğlu, organizasyon ile tüm İzmirli firmalarda inovasyon farkındalığı oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

İzmirli firmaların gündemine inovasyonu sokmak, teşvik etmek amacı ile İzmir Genç İş Adamları Derneği’nin (İGİD); Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, EBSO (Ege Bölgesi Sanayi Odası) Ege Üniversitesi, ESİDEF (Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İş Adamları Federasyonu) Gediz Üniversitesi, İzmir Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, KOSGEB, Mazhar Zorlu Holding ve Brightwell Holding ‘in destek ve katılımı ile gerçekleştireceği İzmir İnovasyon Ödülleri yarışması ürün ve süreç inovasyonu olarak iki ayrı dalda gerçekleşecek. İGİD Başkanı Mehmet Timuroğlu, İzmirli KOBİ’lerin ulusal ve uluslar arası alanda rakiplerine ancak inovasyon ile üstünlük sağlayabileceğini belirtti ve sanılanın aksine özellikle küçük firmaların inovasyona daha özel önem vermesi gerektiğini vurguladı.

DERECEYE GİRENLER 17 NİSAN’DA ÖDÜLLENDİRİLECEK
İzmir’de kurulu ölçek fark etmeksizin tüm firmaların inovatif ürün ve hizmetleri ile katılabileceği İzmir İnovasyon Ödülleri’nde dereceye girenlere ödülleri 17 Nisan tarihinde yapılacak törenle verilecek. İzmir İnovasyon Ödülleri’nin, İzmir’de inovasyon temalı ilk ve tek kapsamlı organizasyon olduğunu dile getiren İGİD Başkanı Mehmet Timuroğlu şunları söyledi; “İnovasyon KOBİ’lerin temel ilgi alanı haline gelmeli, geliyor. Değişim ve yenilenme cesaretinin temel dinamik olduğu inovasyon, şirketleri rekabette öne geçirecek belki de en önemli kavram. Vizyonunda inovasyon olmayan firmaların özellikle de küçük ve orta ölçekli işletmelerin başarı şansının sürekli azaldığı ve azalacağı gerçeğinden hareketle İGİD çatısı altında kurulan İnovasyon Kulübü, İzmirli firmalar için çok seçenekli inovasyon modelleri araştırma ve oluşturma amacı ile çalışmalarını yürütüyor. Bu kapsamda düzenlenen yarışma ile inovasyonun, şirketler ve işletmecileri için tercih değil zorunluluk olduğunu vurgulamayı amaçlıyoruz. “

YARIŞMAYA BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN
İzmir’de başta üniversiteler olmak üzere tüm resmi kurumların yanı sıra meslek odalarının İzmir İnovasyon Ödülleri’ne ilgi gösterdiğini ve destek sağladığını kaydeden İGİD Başkanı, yarışmaya katılacak firmaların; iletişim bilgileri, faaliyette bulunduğu sektör, firma kısa tanıtımı ve firmanın inovatif yönlerinin kısaca anlatıldığı bölümleri içeren “Başvuru Formunu” 28 Mart 2013 tarihi mesai birimine kadar www.inovasyonodulleri.com adresinden doldurmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

DESTEKLEYİCİ KURULUŞLAR VE JURİ HEYETİ

· Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü

· Brightwell Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas

· EBSO (Ege Bölgesi Sanayi Odası)

· Ege Üniversitesi ebiltem

· ESİDEF (Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İş Adamları Federasyonu)

· Gediz Üniversitesi,

· İzmir Üniversitesi,

· İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü,

· KOSGEB

· Mazhar Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER inovasyon ödülleri, izmirli iş adamları, izmirdeki inovasyon ödülleri, izmir genç işadamları derneği, igid