İzmir’de Tanıtımı Yapılan “İmza: Ben” Kitabının Telif Geliri TÜRGÖK’e

İstanbullu iki kadın yazar Banu Özkan Tozluyurt ve Esra Aylin Akalın’ın girişimiyle hayata geçirilen ve farklı mesleklerden 154 kadının emeği bulunan “İmza: Ben” isimli kitabın İzmir tanıtımı Mövenpick Hotel’de düzenlenen kokteyl ile yapıldı.Her kadının hayatta birilerine söylemek istediği bir şeyler olabileceği gerçeğinden yola çıkılarak hazırlanan ve 8 ayda tamamlanan kitabın telif geliri, bu sene 10. yılını kutlayan Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’na (TÜRGÖK) bağışlanıyor.

15 Nisan’da İstanbul’da yapılan lansmanın ardından İzmir’de gerçekleştirilen tanıtım etkinliğine, Yeni Asır Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı başta olmak üzere iş ve cemiyet hayatından çok sayıda kadın katıldı. Görme engelli kişiler için eserin sesli kitap versiyonu da TÜRGÖK tarafından oluşturuldu.

Aralarında Canan Tan, Cemre Birand, Çiçek Dilligil, Derya Baykal, Ece Vahapoğlu, Esra Ceyhan, Esra Harmanda, Şafak Pavey, Sevinç Erbulak ve Ufuk Tarhan gibi tanınmış kadınların da yer aldığı yazar kadrosundan kimileri kendi hastalığına, kimileri çocukluğuna, kimileri yitirdiklerine, kimileri hiç görmediği büyük babasına, kimileri de nefret duyduğu kişilere mektup yazdı.

Yüzde 25’ini İzmirli hanımların oluşturduğu eserde, İstanbul, Ankara, Antalya, Mersin, Balıkesir, Bursa ve yurtdışından milletvekili, doktor, öğretmen, ev hanımı, oyuncu, blogger, yazar ve sunucu gibi çok değişik meslek gruplarından kişiler görev aldığını belirten yazar Banu Özkan Tozluyurt, tanınmış kişilere sosyal medya üzerinden ulaştıklarını dile getirdi.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER TÜRGÖK,“İmza: Ben” kitabı,Banu Özkan Tozluyurt, Esra Aylin Akalın,Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı,Mövenpick Hotel, sosyal yardım projesi, kitap , imza günü, Şebnem Bursalı, yeni asır, magazin izmir