İzmir Ticaret Odası 25. Yılını Kutladı

İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı, 25. kuruluş yıldönümünü görkemli bir törenle kutladı.Kutlama, Vakfın hayata geçirdiği İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. İTO Eğitim ve Sağlık Vakfı'nın geçmiş dönem yönetim kurulu başkanları ve üyelerine plaket verilen gecede İEÜ Halk Dansları Kulübü Kurucu Başkanı Cengiz Ülken, Vakıf Başkanı Ekrem Demirtaş için özel bir zeybek gösterisi sundu. Gecede bir konuşma yapan İTO Eğitim ve Sağlık Vakfı, İTO ve İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, Eğitim Kampüsü müjedisi verdi. Demirtaş, "Vakfımızın 25. yılını, daha yüzyıllar boyunca devam edecek İEÜ'de gerçekleştirdik. Anaokulundan üniversiteye kadar bir eğitim kampüsü kurma hedefine doğru ilerliyoruz. İEÜ, anaokulundan üniversitiye kadar hizmet veren ülkemizin seçkin vakıf eğitim kurumları arasında yerini alacaktır" dedi.

İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı, 25. kuruluş yıldönümünü görkemli bir törenle kutlandı. Saat 18.30'da düzenlenen kokteylle başlayan gece verilen resepsiyonla devam etti. Kutlamaya İTO Eğitim ve Sağlık Vakfı, İTO ve İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Tunçdan Baltacıoğlu, İTO ve Vakıf yönetim kurulu üyeleri ile eşleri katıldı. İTO Eğitim ve Sağlık Vakfı, İTO ve İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, gecede yaptığı konuşmada "1981 yılında İTO Meclis'ne ilk girdiğimde 5590 sayılı yasanın rutin işler dışında işlere izin vermediğini tespit ettim. Bu noktada dönemin başkanı Refik Soyer'e genç bir meclis üyesi olarak Vakıf kurma düşüncemi ilettim. Destek verdi. 38 kurucu üye ile yola çıktık. Bugün 25. yılı kutladığımız bu geceyi gerçekleştirdiğimiz yüzyıllar boyu devam edecek bu üniversiteyi kurduk. Aradan geçen zamanda 38 kurucu üyemizden 13'ü vefat etti. Vefat edenlere Tanrı'dan rahmet, kalanlara uzun ömür diliyorum" dedi.

YÖK onay verdi
Yüksek Öğrenim Kurumu'na yaptıkları başvurunun kabül edildiğini ve bu yıldan itibaren İTO üyesi işadamlarının 1. derece yakınlarının yüzde 15 indirimle İEÜ'de eğitim fırsatı doğduğunu belirten Demirtaş, "Bir semt polikliniğimiz var ama yeterli değil. İTO ve İEÜ olarak Tıp Fakültesi ve Hastanesi için başvuruda bulunduk. Sağlık Kampüsü oluşturacağız. Bir eğitim kampüsü kurma hedefimiz var. Böylece anaokulundan üniversiteye kadar eğitim verilen ülkemizin seçkin vakıf ve eğitim kurumları arasında yer alacağız" dedi.

Plaketler verildi
Konuşmaların ardından geçmiş dönem vakıf üyeleri ile yönetim kurulu üyelerine plaketleri takdim edildi. Gecenin süprizi ise İzmir Sevdası adlı zeybek gösterisinde yaşandı. Demirtaş'ın askerlik fotoğraflarının da ekrana yansıdığı filmin ardından İEÜ Halk Dansları Kulübü Kurucu Başkanı Cengiz Ülken, Vakıf Başkanı Ekrem Demirtaş için özel bir zeybek gösterisi sundu. Demirtaş, bu süpriz gösteri karşısında duygulu anlar yaşadı. Ülken ve Demirtaş daha sonra birlikte zeybek oynadı. Ülken, gecenin anısına Demirtaş'a köstekli bir efe saati hediye etti. İEÜ öğrencilerinin ellerinde bayraklarla 10. yıl marşını söylediği gecede 25. kuruluş yıldönümü pastası kesildi. Ali- Aysun Kocatepe çifti de müzikleri ile geceye renk kattı 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir ticaret odası, izmir ticaret odası kuruluş, izmir ticaret odası toplantısı, itıo