İzmir İnovasyonu Ödüllendirecek

İzmir’deki firma ve girişimcilerin inovasyon farkındalığını pekiştirmek için İzmir Genç İş Adamları Derneği’nin üniversiteler, kamu ve meslek kuruşlarının katkıları ile düzenlediği İzmir İnovasyon Ödülleri yarışmasının ikincisine başvuru süreci başladı.· “İzmir durma! İnovasyonla hareketlen!” sloganı ile düzenlenen, ürün, süreç ile proje inovasyonu olarak üç dalda düzenlenen yarışmada ayrıca inovatif girişim proje sahipleri melek yatırımcılar ile buluşturulacak.

İzmir Genç İş Adamları Derneği’nin (İGİD) İzmir’deki firma ve girişimcilerin gündemine inovasyonu sokmak amacı ile düzenlediği inovasyon temalı en kapsamlı organizasyonlardan olan; İzmir İnovasyon Ödülleri’nin ikincisine başvuru süreci başladı. Rekabetin vazgeçilmez koşulu haline gelen inovasyonun İzmirli firmalarca içselleşmesi ve şirket vizyonlarının parçası haline gelmesi amacı ile bu yıl ikincisi düzenlenen İzmir İnovasyon Ödülleri 2014 de ayrıca henüz girişim şansı bulamamış inovatif projeler de yarışacak. Dikkate değer inovatif proje sahipleri ise ödül töreninden sonra yapılacak bir programda melek yatırımcılar ile buluşturulacak

İzmir Genç İş Adamları Derneği’nin (İGİD); Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü, Ege Üniversitesi, ESİDEF (Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İş Adamları Federasyonu) Gediz Üniversitesi, İzmir Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, KOSGEB, Mazhar Zorlu Holding, Şifa Üniversitesi ve Brightwell Holding ‘in destek ve katılımı ile gerçekleştirdiği İzmir İnovasyon Ödülleri yarışması ürün ve süreç inovasyonu ile inovatif proje olarak üç ayrı dalda gerçekleşecek. Özellikle KOBİ’lerin inovasyon odaklı olması gerektiğini ifade eden İGİD Başkanı Selim Doğanata, yarışma ile İzmirli firmalar nezdinde inovasyon farkındalığı oluşturmak istediklerini belirtti.

İzmir ekonomisine inovasyon motivasyonu
Firmalar ve girşimcilerin inovasyona verdikleri önem oranında gelecekte var olabileceklerini fark etmeye başladığını ifade eden Selim Doğanata şunları söyledi; “ İGİD olarak inovasyon farkındalığını pekiştirmek için İzmir’de en kapsamlı inovasyon temalı organizasyonlardan ilkini; İzmir İnovasyon Ödülleri adı altında geçtiğimiz yıl düzenledik. İzmir ekonomisine yön veren önemli sanayi kuruluşlarından, henüz yeni kurulmuş firmalara büyük ilgi gören İzmir İnovasyon Ödülleri Programı bu bağlamda hedefine ulaştı ve İzmir’de inovasyon heyecanı oluşturmayı başardı. Gösterilen ilgi ile İzmir İnovasyon Ödülleri yarışmasının ikincisinin kapsamı projelendirilmiş inovatif girişimlerin de değerlendirileceği şekilde genişlettik”

BAŞVURU İÇİN: www.inovasyonodulleri.com

Yarışmaya katılacak firmaların; iletişim bilgileri, faaliyette bulunduğu sektör, firma kısa tanıtımı ve firmanın inovatif yönlerinin kısaca anlatıldığı bölümleri içeren “Başvuru Formunu” www.inovasyonodulleri.com adresinden ulaşarak doldurmaları gerektiğini hatırlatan İGİD Başkanı Selim Doğanata, inovasyonu, İzmir gündeminden düşürmeyeceklerini sözlerine ekledi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir inovasyon ödülleri, izmir inovasyon, inovasyon nedir, 2014 inovasyon yarışması, inovasyon ödülleri 2014, igid, igid haberleri, izmir genç işadamları derneği, inovasyon yarışması katılım şartları, inovasyon ödülleri başvurusu ne zaman