İzmir İle Diyarbakır Bu Açılışta Buluştu

Otomatik kapı, pencere ve panjur sistemleri sektöründe hizmet veren Egebeta'nın, Güneydoğu Lojistik Merkezi'nin açılışı, İzmir ile Diyarbakır arasında kültür ve ekonomi köprüsü oluşturdu.İzmir'den 50 kişilik bir grupla yola çıkan Egebeta kafilesi, açılış için geldiği Diyarbakır'da, kentin tarihi kültürel ve doğal güzelliklerini görme fırsatı buldu.
Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç'ın onurlandırdığı açılış töreni öncesinde, Ulu Cami, Kervansaray, Keçi Burcu, Bakırcılar Çarşısı, Erdebil ve Gazi Köşkleri, ünlü şairler Cahit Sıtkı Tarancı ve Ahmet Arif'in evlerini, 4 ayaklı minare, 10 gözlü köprü ve tarihi ibadethaneleri gezen heyet, Diyarbakır mutfağının geleneksel lezzetleriyle de tanıştı.
Güneydoğu Lojistik Merkezi'nin, Egebeta'nın büyüme sürecini ve bölge illerindeki ticari etkinliğini artırmada itici rol oynayacağını kaydeden Genel Müdür Gafur Alişer, iki kent arasında kurulan bu kültür ve ticaret köprüsünün diğer işadamları için de örnek oluşturmasını diledi.
Açılış töreninin ardından Genel Müdür Gafur Alişer, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç ve Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar ile birlikte, Egebeta'nın distribütör ve çözüm ortaklarına teşekkür etti.


Türkiye'nin 3'üncü büyük alüminyum üreticisi Sistem Alüminyum ile MOSEL motorlar ve ALUSEL marka panjur profilleriyle tanınan Özdil Grup başta olmak üzere; Dorma Kapı, Barış Tente, Somfy, Regal ve Kontal Elektronik firmalarına başarılı işbirliklerinden dolayı plaket verildi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir-diyarbakır buluşması, egebeta, egebeta projesi, Kıraç, Ulu Cami, Kervansaray, Keçi Burcu, Bakırcılar Çarşısı, Gazi Köşkleri, Cahit Sıtkı Tarancı, Ahmet Arif, Gafur Alişer, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit, Kıraç, Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, Alüminyum, MOSEL, ALUSEL, Özdil Grup, Dorma Kapı, Barış Tente, Somfy, Regal, magazin izmir