İZİKAD, Akdeniz’in Yıldızı Oldu

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) başarılı projeleri ile ulusal ve uluslararası kurumların dikkatini çekmeye devam ediyor.Geçtiğimiz günlerde Ankara Merkezli Kamu-Der tarafından Başkanı Candan Çilingiroğlu’nun yılın iş kadını seçildiği İZİKAD, şimdi de 24 ülkeden, 44 iş kadını derneği üyesi olan Akdeniz İş Kadınları Federasyonu (AFAEMME) üyeliğine kabul edildi.

İzmirli İş Kadınları Takdir Topladı

Yunanistan’ın Selanik kentinde 11-14 Kasım 2014 tarihinde yapılan AFAEMME Olağan Genel Kurulu’na ve Kadın Girişimciler Haftası etkinliği kapsamında düzenlenen Foruma 14 üyesi ile birlikte katılan İZİKAD, iş kadınlarının da takdirini topladı. İZİKAD Üyesi Nalan Karakaç’ın girişimleriyle başlayan görüşmeler, üyeliğe kabul ile Derneğe yeni bir açılım sağladı. Selanik Porto Palace Oteli’nde gerçekleştirilen uluslararası Foruma AFAEMME Başkanı Bayan Helena De Felipe, Yunanistan İş Kadınları Derneği SEGE Başkanı Desponina Triakosari başta olmak üzere, dünyanın önde gelen ülkelerinden iş kadını dernekleri yöneticilerinin katıldığını dile getiren İZİKAD Başkanı Candan Çilingiroğlu, İzmir’in ve derneklerinin adını bu platformda duyurmanın onurunu yaşadıklarını söyledi.

Kadın Çalışırsa Ülke Kalkınır

Forumda, başarılı rol modeller, karlı işletmeler için altın kurallar ve ülkelerin çalışan kadına bakış açısının tartışıldığını ve kadının hem anne, hem eş ve hem de çalışan işkadını olarak ne kadar ağır yükler altında olduğunun bir kez daha vurgulandığını ifade eden Çilingiroğlu, “Forumda ülkelerin durumu ne olursa olsun kadının ister ise her türlü güçlüğü yenilebileceği bir kez daha ifade edildi. Kadın istihdamı oranlarına baktığımızda bizlerin Türk Kadını olarak aslında daha çok fazla çalışmamız gerektiği ortaya çıktı. Kadın çalışırsa, ülke kalkınır. Bunun başka yolu yok” dedi.

Hedef, Balkan İş Kadınları Koalisyonu

Gelecek yıl Barcelona’da yapılacak olan AFAEMME toplantısına konuşmacı olarak katılacağını açıklayan Çilingiroğlu, burada Türkiye’deki çalışan ve girişimci kadınların durumunu anlatacağını söyledi. Selanik’teki toplantıda Balkan Kadınları Koalisyonu üyeliği için de ön görüşmelerini yaptıklarını anlatan Çilingiroğlu, şöyle konuştu: “Balkan İş Kadınları Koalisyonu ile işbirliği halinde olup, ortak projelere imza atacak olmak bizleri şimdiden heyecanlandırıyor. Selanik dönüşünde kolları sıvayıp yeni projelere yoğunlaştık. İZİKAD olarak Akdeniz İş Kadınları Federasyonu üyeliğimizin kabulü ve akabinde Balkan İş Kadınları Koalisyonuna üyelik görüşmelerimiz bizi gururlandırdı. İzmir’den bir kadın derneğini yurtdışında temsil etmek bizi oldukça mutlu etti. İş’te kadın güçlü kadındır. Güçlerimizi birleştirerek daha büyük başarılara imza atacağımızdan eminim.”
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), izmir İş Dünyası, Kamu-Der, Candan Çilingiroğlu, AFAEMME Olağan Genel Kurulu, Kadın Girişimciler Haftası, İZİKAD, Selanik Porto Palace Oteli, Helena De Felipe, Nalan Karakaç, Yunanistan İş Kadınları Derneği, SEGE , Desponina Triakosari