İş Kadınlarına Markanıza Yatırım Yapın Çağrısı

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) tarafından düzenlenen ‘Markalaşma Semineri’’nde iş kadınlarına markalarınıza yatırım çağrısı yapıldı.Destek Patent Ege Bölge Müdürü Süleyman Zemin tarafından verilen seminerde, markalaşmanın önemi ve Türkiye ve dünyada markalaşma konusunda iş kadınlarını bilgilendiren Zemin, “Güçlü marka sizi lider yapar. O nedenle markalaşma önem verin. Marka olan firmalar ayakta kalır” dedi. İzmir Ticaret Borsası Meclis Salonu’nda düzenlenen ve EGİKAD üyelerinin büyük ilgi gösterdiği seminere katılanlara da sertifika verildi.

Markanızla öne geçin

Seminerin açılışında konuşan EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, üyelerine markalaşmanın önemi ve süreci hakkında bilgilendirme yapılacağını belirterek, rekabette bir adım öne geçmek için marka yaratmanın günümüzde çok önemli hale geldiğini söyledi. Markaya yatırım yapan firmaların, marka değerleri ile bile diğer firmaları geride bıraktığına dikkat çeken Elmasoğlu, “Bizde bu nedenle markalaşma konusunda üyelerimizi bilgilendirmek istedik. Bu konuda etkin bir kişi olan Süleyman Zemin üyelerimizi bilgilendirecek. Biz bundan sonrada üyelerimizin ihtiyaç duyduğu konularda, eğitim ve seminerlere devam edeceğiz” dedi.

Marka değeri 90 milyar dolar

Seminerde sunum yapan Destek Patent Bölge Müdürü Süleyman Zemin, yurt içinde marka-tasarım tescili, marka tescilinde dikkat edilecek hususlar, AB sürecinde marka tescili, Madrid protokolü, marka patent ve tasarımın taklit edilmesi durumunda cezai müeyyideler konusunda üyeleri bilgilendirdi. Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Zemin, Türkiye’de yer alan ilk 10 firmanın sadece marka değerlerinin 80-90 milyar dolar seviyesinde olduğuna dikkat çekti.

Markanıza yatırım yapın

Markalaşmanın firmaları bir adım öne çıkardığını dile getiren Zemin, “Günümüzde çoğu işletme 1 yılı doldurmadan kapanıyor. Markalaşan firmalar ise kendilerini kabul ettiriyorlar ve uzun yıllar piyasada kalabiliyorlar. Markalaşma bir süreç. Bu süreci iyi yöneten firmalar kazanıyor. Markanın sürekli gündemde tutulması ve haklarının korunması gerekiyor. Markanın tescili bu açıdan çok önemli. Alanınızda lider olmanız güçlü marka olmanızdan geçiyor. Bunun için markalaşma yatırımlarınızdan hiç taviz vermeyin” diye konuştu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İş Kadınları, izmir iş kadınları, Ege İş Kadınları Derneği, EGİKAD, Markalaşma Semineri, Destek Patent Ege Bölge, Süleyman Zemin, İzmir Ticaret Borsası Meclis Salonu, EGİKAD üyeleri, Betül Elmasoğlu