İş Kadınları İle Denizciler Ortak Proje Yapacak

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) yeni bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atacak.Bu kez İzmir'in önde gelen kurumlarından biri olan Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ile işbirliği yapacak olan EGİKAD,15 engelliye ebru kursu düzenleyerek, üretime katılmalarını sağlayacak. EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk'ü makamında ziyaret etti.


Deniz temalı ebru kursu


Ziyarette konuşan EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, iş kadınlarını bünyesinde barındıran bir dernek olarak sosyal sorumluluk projelerine de çok sıcak baktıklarını söyledi. Bu kapsamda geçmiş yıllarda Türkiye çapında dikkat çeken projelere imza attıklarını ifade eden Elmasoğlu, “Yeni dönemde de 1 sosyal sorumluluk projesini hayata geçireceğiz. Bunun için Altyapımızı hazırladık. Karşıyaka'da 15 Engelliye 2 ay sürecek Ebru kursu düzenleyeceğiz. Atölyemiz ve eğitmenimiz hazır. Bu projemizin sonunda ortaya çıkan eserleri sergileyecğiz. Bu projeyi bir partner ile gerçekleştirmek istiyoruz. Deniz teması ile yapılacak olan ebru kursunu Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ile birlikte yapabileceğimizi düşünüyorum” dedi.


EGİKAD-DTO işbirliği


DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk de, denizi başta çocuklar olmak üzere İzmirlilere sevdirmek için birçok etkinlik gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek, bu çalışmayı da EGİKAD ile birlikte hayata geçirebileceklerini söyledi. Daha önce de DTO olarak engellilerle ilgili bir proje yaptıklarının anımsatan Öztürk, “Biz kurum olarak 'denizci millet, denizci ülke' sloganımızla deniz sevgisini topluma aşılamak istiyoruz. Bu kapsamda yıl boyunca birçok etkinlik yapıyoruz. En son bastırdığımız 'Ben Denizciyim' kitabı ile de çocuklara denizi anlatıyoruz. Engellilerede deniz temalı ebru kursu projesi çok yerinde. Biz bu projeyi birlikte yapabiliriz. Engellileri denizle buluşturmak içinde her türlü katkıyı sağlarız” diye konuştu.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER DTO, EGİKAD, YUSUF ÖZTÜRK, EBRU KURSU, DENİZ TEMALI EBRU KURSU, SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ, İZMİR DENİZ TİCARET ODASI, MAGAZİN İZMİR