İhracat Devi Akça Holding'den Yeni Yılda Yeni Proje

Güçlü finansal alt yapısı ve atılımcı profili ile Türkiye’nin ihracat devi kuruluşları arasında yer alan Akça Holding 2014’te de hız kesmiyor.Osman Akça Tarım Ürünleri, Menderes Tekstil, Akça Enerji, Aktur Araç Muayene İstasyonları, Smyrna Tarım Ürünleri, Akça Solar, Tan Elektrik ile tarımdan tekstile, enerjiden otomotiv sektörüne kadar birçok alanda başarılı faaliyetleriyle öne çıkan Akça Holding, ihracat odaklı büyümesini sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl 300 milyon Dolarlık ihracat seviyesiyle hedeflerinin üzerinde bir başarı sağladıklarını belirten Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça, 2014 yılı için de ihracat ve ciro yükseliş hedeflerini sürdürdüklerini söyledi.

Özellikle Menderes Tekstil ve Osman Akça Tarım Ürünleri’nin ihracatlarının artmasında tekstil ve tarımda ülke olarak yükselişte olmanın çok önemli artılarını yaşadıklarını kaydeden Rıza Akça, “Son yıllarda iç ve dış piyasada Akça Holding kuruluşlarının gösterdiği ticari başarıda, iyi bir ekip çalışması ve güçlü finansal altyapı yanında hükümetin dış ticarette attığı önemli adımların katkısı yadsınamaz. Ülkemiz dış ticaretinin iki önemli ayağı olan kuru meyve ve tekstil ihracatında kaydedilen artışlar sektörün yüzünü güldürdü.

Bu olumlu havanın etkisi ve Holding olarak cirolarımızda elde ettiğimiz başarı yeni yatırımlar için bizi teşvik ediyor. Menderes Tekstil, 2013 yılında Ekonomi Bakanlığı tarafından Dış Ticaret Sermaye Şirketi statüsü verilen ülkemizin 54 önemli kuruluşu arasında yer alarak büyük bir başarıya imza attı. 2014 yılı için hedeflerimiz daha büyük” şeklinde konuştu.

 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça, AKTUR Araç Muayene İstasyonları İşletmeciliği , Rıza Akça, Akça Holding, akça holding haberleri, akça solar, menderes tekstil, akça tarım ürünleri