İGC Üyeleri Yeni Yılı 6 Yıl Sonra “Balbay”la Birlikte Karşıladı

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Geleneksel Yılbaşı Balosu, yaklaşık 600 cemiyet üyesinin ve eşlerinin katılımıyla Kuşadası’nda yapıldı.Balonun onur konuğu olarak geceye katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na İzmir Gazeteciler Cemiyeti Onur Üyeliği Beratı verilirken, aynı zamanda İGC üyesi olan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay da 6 yıl aradan sonra meslektaşlarıyla Yılbaşı Balosu’nda buluştu, birlikte türküler söyledi.
Kuşadası Fantasia Otel’de konaklamalı ve iki ayrı gece olarak organize edilen Balo’nun ilk gününde meslekte 50 yılı dolduran ve 70 yaşını aşan 2 cemiyet üyesine daha Hasan Tahsin Basın Hizmet Ödülü verildi.

“ÖZGÜRLÜKTEN YANA TARAFIZ”

Konuklara “hoş geldin” konuşmasını yapan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atila Sertel, “Tutuklu kaldığı 5 yıl boyunca onu sürekli andığımız ve her yıl buradan türküler gönderdiğimiz Mustafa Balbay şimdi aramızda ve biz yine omuz omuzayız” dedi. Son günlerde gazetecilere yönelik gözaltılar ve tutuklamalara da değinen Sertel, şöyle dedi:
“Benim için aslolan insanların düşüncelerini özgürce dile getirmesidir. Bizim tarafımız özgürlüklerin tarafıdır. Dili, dini, rengi, ırkı, mezhebi ne olursa olsun hiç kimse düşüncelerinden veya yazdıklarından dolayı cezalandırılmamalıdır.”

“ATATÜRK’ÜN TÜRKİYESİ”

Daha sonra söz alan İGC üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay da, kabus dolu bir yılın geride kaldığını ancak umut dolu bir yılı karşıladıklarını belirterek, “Bu gece aranızda olduğum için sizler gibi büyük bir aileye sahip olduğum için mutluyum. Birlikte yapacağımız daha çok iş var. Bu ülkeyi karanlıktan çıkarıp yeniden Atatürk’ün Türkiye’si yapacağız” diye konuştu.

Gecede konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da, tüm basın mensuplarının yeni yılını kutladığını ifade ederek, “Yeni yıl yeni umutlar demek. Her zaman söylediğim gibi İzmir Anadolu’ya doğudan doğan güneşe bir ayna tutacak ve bu ayna tüm Anadolu’yu aydınlatacak” diye konuştu.

KOCAOĞLU’NA ONUR ÜYELİĞİ

Konuşmaların ardından İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atila Sertel, Cemiyete yaptığı katkılardan ve Basın Müzesi’ni süresiz olarak tahsis ettiğinden dolayı “Onur Üyeliği”ne kabul edilen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na berat ve Hasan Tahsin heykeli takdim etti. Gecede meslekte 50 yılı dolduran Kenan Seven ve Ergin Esin’e de Hasan Tahsin Basın Hizmet Ödülü verildi. Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç de İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atila Sertel’e üzerinde “Basın Hürdür Sansür Edilemez” yazılı bir tabak hediye etti.

6 YIL SONRA BİRLİKTE SÖYLEDİLER

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin geleneksel hale getirdiği Yılbaşı Balosu organizasyonuyla bir araya gelen eski ve yeni kuşak gazeteciler bütün bir yılın stresini atma imkanı buldular. Mustafa Balbay’ın tutukluluğu süresince her yıl baloda onun için söylenen “Yiğidim aslanım burda yatıyor” türküsünü bu sefer Mustafa Balbay ve Cemiyet Başkanı Atila Sertel birlikte söyledi. Salonda duygu dolu anlar yaşanırken üyeler hep bir ağızdan türküye eşlik etti.
Geceye özel hazırlanan pastayı Cemiyet Başkanı Atilla Sertel, yönetim kurulu üyeleri, Mustafa Balbay ve diğer konuklar birlikte kesti.

KİMLER KATILDI?

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen geceye, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Basın Konseyi Yüksek Kurul üyeleri, Basın Vakfı Genel Başkanı ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, Basın Yayın ve Enformasyon İzmir İl Müdürü Deniz Dev ile cemiyet üyeleri ve eşleri katıldı.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Atila Sertel, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aziz Kocaoğlu, Hasan Tahsin, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Geleneksel Yılbaşı Balosu, İzmir Gazeteciler Derneği, Mustafa Balbay, İGC, İzmir Etkinlikler, Hasan Tahsin Basın Hizmet Ödülü