İEF, Lojistiğin Yıldızını Parlatacak

Ege İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Elmasoğlu, bu yıl 83’üncü kez kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın(İEF) ana temasının lojistik olarak belirlenmesinin, son yıllarda bölgede giderek önem kazanan lojistik sektörüne büyük katkı sağlayacağına dikkati çekti.İzmir’in ve cumhuriyetin simgesi haline gelmiş olan İzmir Enternasyonal Fuarı(İEF) bu yıl 83’üncü kez kapılarını açtı. Her yıl farklı bir tema çerçevesinde düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı’nın bu yılki teması “lojistik” olarak belirlenirken, EGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu “İzmir Enternasyonal Fuarı İzmir’in olduğu kadar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu modern Türkiye’nin ve kalkınmanın bir simgesidir. Sektörel temalar belirleyerek panayır havasından uzaklaşmaya çalışan İEF, bu yılki teması ile lojistik sektörünün yıldızını parlatacak” dedi.

İzmir’in vizyonuna uygun

Betül Elmasoğlu, son yıllarda İzmir ve çevresinin lojistik sektöründe önemli bir konu-ma geldiğine değinerek şunları söyledi: “Uzun yıllardır lojistik sektöründe faaliyet gös-teren biri olarak İzmir’in bu konuda ciddi bir potansiyeli olduğuna ve hak ettiği önem verilirse yatırımların ve istihdamın önünü açacağına tüm kalbimle inanıyorum. Denize yakınlığımız, limanımızın olması, Çandarlı Limanı'nın yakın zamanda bitecek olması, İzmir-İstanbul otoyolunun tamamlanacak olması çok büyük bir avantaj. İzmir lojistik açıdan iyi bir konuma gelecek. Eğer etrafımızdaki yatırımlar hükümetin de desteği ile hızlanırsa bölgemiz daha iyi noktalara gelecek. Sektör daha çok kişiyi istihdam etme şansına erişecek. İzmir’in vizyonu ile uyumlu bir tema seçen İZFAŞ yöneticilerine teşekkür ediyoruz.”

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İEF, İZFAŞ, Ege İş Kadınları Derneği, Betül Elmasoğlu, İzmir Enternasyonal Fuarı, 83 İzmir Enternasyonal Fuarı, EGİKAD